"T Jak Testosteron" - fascynująca opowieść o najsłynniejszej substancji chemicznej w naszym organizmie

"T Jak Testosteron" - fascynująca opowieść o najsłynniejszej substancji chemicznej w naszym organizmie

"T Jak Testosteron" - fascynująca opowieść o najsłynniejszej substancji chemicznej w naszym organizmie

Udostępnij

Dom Wydawniczy REBIS informuje, iż 27 lutego trafi do księgarń książka Carole Hooven "T Jak Testosteron". Fascynująca opowieść o najsłynniejszej substancji chemicznej w naszym organizmie!

Nota o książce:

Już od starożytności ludzkość podejrzewała, że typowo męskie zachowanie połączone jest jakoś z jądrami. Inaczej nie byłoby eunuchów na cesarskim dworze w Chinach ani „eliksirów młodości” w dziewiętnastowiecznej Europie. Współczesna nauka stawia sprawę jasno: testosteron jest potężną siłą kształtującą nasze społeczeństwo i to on odpowiada za różnice w wyglądzie i zachowaniu między płciami. Fascynujące badania na zwierzętach, od szympansów przez jelenie po jaszczurki, pokazują, że to właśnie wysokie stężenie testosteronu pomaga samcom wyeliminować konkurencję. Mężczyźni nie są tu wyjątkiem. Autorka podkreśla jednak, że testosteron współdziała z genami i uwarunkowaniami kulturowymi, prowadząc do różnorodnych zachowań męskich i kobiecych, a lepsze zrozumienie tych mechanizmów pozwoli nam zbudować sprawiedliwsze, bezpieczniejsze społeczeństwo.

Kilka słów o autorze:

Biolożka ewolucyjna doktor Carole Hooven jest wykładowczynią i koordynatorką studiów licencjackich na Wydziale Biologii Ewolucyjnej Ludzi na Uniwersytecie Harvarda. Odkąd zrobiła tam doktorat, nie przestaje nauczać o hormonach i zachowaniu. Otrzymała liczne nagrody za pracę pedagogiczną, a jej popularny kurs Hormony i zachowanie znalazł się w rankingu „Top Ten Tried and True” (Najlepsza dziesiątka wypróbowanych i prawdziwych) gazety „Harvard Crimson”


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się