Tadeusz Borowski na Wolnych Lekturach

Tadeusz Borowski na Wolnych Lekturach

Tadeusz Borowski na Wolnych Lekturach

Udostępnij

Utwory Tadeusza Borowskiego, między innymi opowiadania o Auschwitz, trafiły wraz z początkiem roku do domeny publicznej. To oznacza, że można je już czytać, udostępniać i rozpowszechniać zgodnie z prawem i za darmo.

Wolne Lektury opublikowały już dwa pierwsze opowiadania Borowskiego – Proszę państwa do gazu i Ludzie, którzy szli. Było to możliwe, dzięki darczyńcom, którzy wsparli finansowo rozwój biblioteki w 2021 roku.

W planie wydawniczym Wolnych Lektur na ten rok znalazł się cały tom opowiadań Borowskiego pt. Pożegnanie z Marią oraz inne – poetyckie - utwory autora. Pojawią się one w serwisie w najbliższych miesiącach i każdy będzie mógł je czytać nieodpłatnie, bez ograniczeń dostępu, w najpopularniejszych formatach na urządzenia mobilne oraz w aplikacji.

Wolne Lektury udostępniają ponad 5900 utworów z domeny publicznej lub opublikowanych na wolnych licencjach (które również umożliwiają odbiorcom nieodpłatne korzystanie z dzieł). Misją serwisu jest umożliwianie korzystania z dóbr kultury wszystkim, niezależnie od wieku, pochodzenia, zamożności czy odległości od najbliższej biblioteki. Przez cały 2021 rok z utworów opublikowanych na Wolnych Lekturach skorzystało ponad 8 milionów unikatowych użytkowników, spośród których większość to użytkownicy edukacyjni: dzieci i młodzież szkolna oraz nauczyciele, dla których biblioteka stała się podstawowym źródłem tekstów podczas nauki zdalnej i hybrydowej.

Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska, który istnieje i rozwija się dzięki grantom oraz darowiznom czytelników.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się