W REBIS-ie: kolejna propozycja z serii Wehikuł czasu - "Umierając żyjemy" Roberta Silverberga

W REBIS-ie: kolejna propozycja z serii Wehikuł czasu - "Umierając żyjemy" Roberta Silverberga

W REBIS-ie: kolejna propozycja z serii Wehikuł czasu - "Umierając żyjemy" Roberta Silverberga

Udostępnij

Dom Wydawniczy REBIS poleca Państwa uwadze kolejną książkę z serii Wehikuł czasu, Roberta Silverberga "Umierając żyjemy", w przekładzie Marii Korusewicz.

David Selig od dzieciństwa ma zdolności telepatyczne. Bez trudu czyta w myślach innych ludzi i poznaje ich najgłębiej skrywane sekrety. Z czasem jednak dochodzi do wniosku, że ten dar jest zarówno narzędziem władzy, jak i przekleństwem. Wkraczający w wiek średni, coraz bardziej wyalienowany Selig nie potrafi nawiązać normalnych związków z ludźmi. Ledwo wiąże koniec z końcem, utrzymując się z pisania prac semestralnych dla studentów. Jest coraz bardziej zniesmaczony tym, co dzieje się w Ameryce. Na domiar złego odkrywa, że jego cudowny dar zaczyna z niewiadomego powodu zanikać…

Opinie o książki:

Jedna z tych rzadko spotykanych powieści, które są jednocześnie olśniewające i intymne”. Michael Chabon

Kilka słów o autorze:

Robert Silverberg (ur. 1935) – amerykański pisarz i redaktor, najbardziej znany z książek science fiction. Urodził się w Nowym Jorku, studiował literaturę angielską na Uniwersytecie Columbia. Rozpoczął karierę pisarską w wieku 20 lat i opublikował pod własnym nazwiskiem lub pseudonimami kilkaset książek, m.in. Człowieka w labiryncie, Wieżę światła, Czas przemian, Zamknięty świat i bestsellerowy cykl o Majipoorze. Zdobył cztery nagrody Hugo i pięć nagród Nebula. Został wybrany do Galerii Sławy Science Fiction, a w 2004 roku stowarzyszenie Science Fiction and Fantasy Writers of America przyznało mu nagrodę Wielkiego Mistrza za całokształt twórczości.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się