Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka startują już w ten weekend!

Udostępnij

Już w sobotę przestrzeń Centrum Praskiego Koneser zamieni się w inspirującą krainę pełną pięknie ilustrowanych książek, kreatywnych warsztatów i spotkań z ulubionymi pisarzami.

6 i 7 kwietnia odbędzie się tam 3. edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka. Na dzieci czeka mnóstwo zabawy w twórczej atmosferze pod okiem profesjonalistów. W programie spotkania m.in z Andrzejem Maleszką, Adamem Wajrakiem, Marcinem Wichą, Holly Webb, Michałem Rusinkiem czy Szymonem Radzimierskim. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można pobrać za pomocą aplikacji Going.

Najlepsze książki dla dzieci

Targi Przecinek i Kropka to coroczne święto promujące najlepszą polską literaturę dziecięcą. Podczas pierwszego kwietniowego weekendu najmłodsi pasjonaci czytania wraz ze swoimi rodzicami będą mieli okazję wkroczyć do magicznego świata książek, teatru, muzyki i sztuki. Głównymi atrakcjami Targów będą spotkania z popularnymi autorami książek, zajęcia rozwijające dziecięce pasje oraz rozstrzygnięcie Konkursu Na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2018. W tym roku o zwycięstwo walczy 15 starannie wyselekcjonowanych przez jury pozycji skierowanych do najmłodszych. Laureatów, w trzech kategoriach wiekowych ogłosi Katarzyna Pakosińska, podczas jubileuszowej gali, która odbędzie się w sobotę o 12:00. W tym roku wydarzenie będzie miało szczególny charakter, ponieważ nagroda zostanie przyznana już po raz dziesiąty.

Atrakcje dla całej rodziny

Targi Przecinek i Kropka odwiedzą najlepsi twórcy literatury dziecięcej. Na scenie pojawi się m.in. Adam Wajrak, twórca wyjątkowych książek o zwierzętach oraz prawdziwych tropicielach, Cezary Harasimowicz – autor „Mirabelki”, która przedstawia losy XX-wiecznej Warszawy, 12-letni podróżnik Szymon Radzimierski, uwielbiany przez dzieci Michał Rusinek czy Holly Webb – brytyjska autorka, twórczyni popularnej serii o czworonogach. W pięciu wyjątkowych strefach warsztatowych będzie można natomiast spotkać: laureata Nagrody Literackiej Nike – Marcina Wichę, dziennikarkę Polskiego Radia – Agnieszkę Kunikowską, poetkę i specjalistę od teatru kamishibajkowego – Joannę Mueller, a także ulubionych pisarzy młodego pokolenia: Rocha Urbaniaka, Agnieszkę Mielech czy Agatę Widzowską. Przecinek i Kropka to nie tylko literatura, to także mnóstwo kreatywnej zabawy i moc atrakcji. W sobotnim programie przygotowano m.in. fantastyczny quiz dla dzieci, Teatrzyk z Panem Książeczką, Przecinkiem i Kropką oraz przedstawienie „Szewczyk Dratewka – bajka do zjedzenia”. W niedzielę natomiast, oprócz spotkań na scenie, odbędzie się spektakl o tolerancji „Elmer – słoń w kratkę”, koncert zespołu „Budyń Julka Tuwima” oraz dyskoteka. Do dyspozycji uczestników oddano pięć stref warsztatowych w których odbędzie się aż 60 różnorodnych zajęć (zapisy za pośrednictwem aplikacji Going.). Z pomocą ekspertów najmłodsi będą mieli okazję poznać tajniki pracy astronauty, ogrodnika czy rzemieślnika, samodzielnie zbudują rakietę i wezmą udział w rozgrywkach detektywistycznych. Pełny program wydarzeń znajduje się tutaj.

6 i 7 kwietnia świętem literatury dziecięcej

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, w którego skład wchodzą m.in. Konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą oraz Targi Książki Dziecięcej, które na stałe wpisały się w świadomość rodziców. W poprzedniej edycji wydarzenia wzięło udział 15 tysięcy osób. W tym roku na terenie Centrum Praskiego Koneser na odwiedzających czekać będzie jeszcze więcej zabawy, uśmiechu i dobrej literatury. Tegoroczne Targi zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Swoją ofertę zaprezentuje około 70 wystawców książkowych. Na terenie wydarzenia do dyspozycji małych i dużych uczestników będzie specjalna strefa kawiarniano-gastronomiczna oraz wózkownia. Darmowe wejściówki można pobrać za pośrednictwem aplikacji Going.

 

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka (6-7 kwietnia)

Centrum Praskie Koneser

Plac Konesera 2, Warszawa

Wstęp wolny (bezpłatne wejściówki są dostępne w aplikacji Going.)

 

Szczegóły: Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka na Facebook

https://www.facebook.com/events/381590119056271/

 

Wejściówki: https://goingapp.pl/evt/2097246/targi-ksiazki-dzieciecej-przecinek-i-kropka

 

Zapisy na konkretne zajęcia odbywają się za pośrednictwem aplikacji Going. – każdy warsztat jest osobnym wydarzeniem.

 

Zapraszamy do śledzenia aktualności na:

www.facebook.com/przecinekikropka.empik

www.przecinekikropka.pl

 

Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

 

Patroni medialni: Co Jest Grane 24, Gazeta Wyborcza, Polskie Radio Dzieciom, Nick Jr., National Geographic Kids, Kukbuk, Qlturka, Fundacja Kosmos dla Dziewczynek

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się