Targi Książki Historycznej w Warszawie już w przyszłym tygodniu

Targi Książki Historycznej w Warszawie już w przyszłym tygodniu

Targi Książki Historycznej w Warszawie już w przyszłym tygodniu

Udostępnij

W dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odbędzie się jubileuszowa, 30. edycja Targów Książki Historycznej. Instytut Książki objął imprezę patronatem honorowym.

30. edycja Targów Książki Historycznej nie będzie różniła się charakterem od poprzednich. Warszawskie targi mają być miejscem popularyzacji literatury historycznej, miejscem spotkań z wydawcami, autorami, a także – co nie mniej ważne – miejscem udanych zakupów. Aby to wszystko osiągnąć organizatorzy dbają o ciekawy i różnorodny program, składający się z paneli dyskusyjnych, seminariów i spotkań autorskich. Warszawskie targi są też imprezą obowiązkową dla wszystkich zainteresowanych historią, które chciałyby być na bieżąco z najnowszymi badaniami.

W tym roku – z racji wydarzeń na świecie – Targom Książki Historycznej będą także towarzyszyły Salon Książki Ukraińskiej i Salon Niezależnych Wydawców Białoruskich, w ramach których polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się ze stanem literatury historycznej w tych dwóch krajach.

Podczas targów tradycyjnie odbędzie się także ogłoszenie laureatów konkursu na najlepszą książkę historyczną roku – KLIO. Nagroda jest przyznawana w czterech kategoriach: 

  • autorskiej – za indywidualny wkład autora w popularyzację historii 
  • monografia naukowa – za merytoryczny wkład w poznawanie historii 
  • edytorskiej – dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli 
  • varsaviana – za wkład w popularyzację historii Warszawy.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Szczegółowe informacje, w tym lista wystawców i program targów, są dostępne TUTAJ.

Targi są zorganizowane przez Fundację Historia i Kultura, Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Instytut Pamięci Narodowej oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich – Oddział Mazowiecki. Jednym z patronów honorowych imprezy jest Instytut Książki.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się