Targi Svět knihy w Pradze dobiegły końca

Targi Svět knihy w Pradze dobiegły końca

Targi Svět knihy w Pradze dobiegły końca

Udostępnij

Według danych organizatora tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy odwiedziło 35 000 czytelników, zaprezentowało się ok. 1000 pisarzy, ilustratorów, tłumaczy i innych twórców książki.

Na polską prezentację w ostatní dzień targowy złożyły się warsztaty dla dzieci prowadzone przez Macieja Szymanowicza, ilustratora takich hitów książkowych, jak „Rok w krainie czarów“, „Krasnoludki“ czy „Wielcy wynalazcy“. Młodzi uczestnicy warsztatów stworzyli wspólne dzieło plastyczne przedstawiające las pełen zwierząt i sympatycznych stworów.

Po południu miało miejsce spotkanie z historykiem Rafałem Łatką, który wraz z Jaroslavem Šebkiem z Akademii Nauk Republiki Czeskiej rozważali kwestie związane z rolą karynała Stefana Wyszyńskiego w dziejach Kościoła Katolickiego w Europie Środkowej. Biografia Prymasa Tysiąclecia pióra R. Łatki, B. Mackiewiczovej i D. Zamiatały ukazała się niedawno w czeskim Wydawnictwie Karmelitańskim pod tytułem „Kardinál Stefan Wyszyński: Nekorunovaný král Polska”.

Zobacz galerię zdjęć:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się