Targi Wydawców Książki i Prasy historycznej

Targi Wydawców Książki i Prasy historycznej

Targi Wydawców Książki i Prasy historycznej podczas XX Powszechnego Zjazdu Historyków Polskich

Udostępnij

W dniach 18-20 września 2019 roku w Lublinie odbędzie się XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich „Wielka zmiana. Historia wobec wyzwań”, objęty honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Towarzyszyć mu będzie Festiwal Historii Bez Liku, skierowany do szerokiej publiczności, w skład którego wejdzie szereg wydarzeń skierowanych do szerokiej publiczności, takich jak: spektakle rekonstrukcji historycznych (Bogowie Wojny na stadionie Arena Lublin), I Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video czy Festiwal Filmu Historycznego.

 Pamięć historyczna i sposób jej przekazywania wiąże się bezpośrednio ze słowem pisanym – dlatego integralną częścią wydarzeń towarzyszących Zjazdowi będą Targi Wydawców Książki i Prasy Historycznej. Targi odbędą się w dniach 18-20 września w prestiżowym i centralnym dla Lublina miejscu, jakim jest Centrum Spotkania Kultur. Tuż obok, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, będzie obradował XX Zjazd, w czasie którego spodziewanych jest ponad 1000 osób z całej Polski. XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich, wraz z towarzyszącym mu festiwalem, będzie bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem publicznym z zakresu historii organizowanym w tym roku w Polsce, adresowanym zarówno do naukowców, jak i szerokiej publiczności. To niepowtarzalna okazja do zaprezentowania oferty wydawniczej nauczycielom akademickim i szkolnym, studentom historii i pasjonatom, którzy przyjadą na tę okazję do Lublina. Do 15 sierpnia swój udział w Targach zgłosiło 25 wydawnictw i instytucji, w tym Muzeum Historii Polski, Instytut Pamięci Narodowej,  Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, DiG, Lira Publishing, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Dom Wydawniczy „Księży Młyn”, Wydawnictwo Naukowe PWN SA, Uniwersytet Warszawski – Wydawnictwa, Inicjał, „Wydawca”, Wydawnictwo Literatura. Ofertę różnych ofi cyn przedstawi „Martinka” Księgarnia Autorska Bis. 

Organizatorem Zjazdu jest Polskie Towarzystwo Historyczne, natomiast realizatorem jest Grupa MTP.

za www.wydawca.com.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się