TargiKsiazki.Online i TaniaKsiazka.pl odniosły kolejny sukces

TargiKsiazki.Online i TaniaKsiazka.pl odniosły kolejny sukces

TargiKsiazki.Online i TaniaKsiazka.pl odniosły kolejny sukces

Udostępnij

36 wirtualnych spotkań, ponad 73 tysiące komentarzy i reakcji (ponad 5 razy więcej niż w poprzedniej edycji), zasięg 1,8 mln użytkowników i 180 tysięcy sprzedanych książek – tak w liczbach wygląda podsumowanie TargiKsiazki.Online vol. 2. Ich organizatorem była TaniaKsiazka.pl, jedna z największych księgarni internetowych w Polsce.

Przez blisko cztery tygodnie (5-31 października) miłośnicy dobrej literatury mieli swój raj na ziemi. W tym czasie odbyła się kolejna odsłona książkowych targów w internetowej formie. Były spotkania live z autorami, konkursy, wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek i Nocka z Książką, którą poprowadzili popularni influencerzy. Czytelnicy spędzili na targach łącznie 281 dni, czyli 3,5 razy więcej niż podczas czerwcowej edycji.
 

Kiedy zakończyliśmy i podsumowaliśmy czerwcowe targi, nikt nie miał najmniejszych wątpliwości, że musimy je powtórzyć. Jednak kolejna odsłona przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Liczba uczestników była  o 45 procent wyższa niż w czerwcu, a już wtedy odnieśliśmy ogromny sukces – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl.
– Dane z października pokazują przede wszystkim zdecydowanie większe zaangażowanie użytkowników i nas jako markę, która robi wysokiej jakości targi z najciekawszymi materiałami w branży.

Promocje i spotkania live

Przez cały październik uczestnicy TargiKsiążki.Online vol.2 mieli możliwość zakupu książek w bardzo atrakcyjnych cenach. To zaowocowało liczbą 180 tysięcy sprzedanych egzemplarzy wśród 46 wydawnictw uczestniczących w targach. Najlepiej sprzedawały się powieści obyczajowe, kryminały, poradniki oraz książki dla dzieci i młodzieży.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wywiady live i wirtualne stoiska, na których zaprezentowało się prawie 50 różnych wydawnictw. Uczestnicy mogli spotkać się z wybitnymi pisarzami polskiej literatury, m.in z : Katarzyną Bondą, Jakubem Małeckim, Anetą Jadowską, Wojciechem Chmielarzem, Alicją Sinicką czy Rafałem Paczesiem.

Wirtualnie, czyli owocnie i inspirująco

Podczas wirtualnego spotkania z Jakubem Małeckim, autorem “schizofrenicznych fabuł” czytelnicy zostawili blisko 2 tysiące komentarzy! Autor powieści, takich jak: „Saturnina”, „Horyzont”, „Nikt nie idzie”, „Rdza”, tak podsumował swój udział w tym wydarzeniu:
– Kiedy po raz pierwszy wziąłem udział w TargiKsiążki.Online, nie mogłem uwierzyć, że tak wiele osób zechciało poświęcić czas na to, aby zobaczyć się ze mną "na odległość". Przy drugim spotkaniu, które znowu pobiło rekord popularności, miałem już wrażenie, że to po prostu sen. Tania Książko, dziękuję za to wspaniałe doświadczenie – mówił po spotkaniu z czytelnikami.
Agnieszka Lingas – Łoniewska na TargiKsiazki.Online vol. 2 prezentowała swoją najnowszą powieść „Molly” i dziś nie ukrywa, że spotkania, choć wirtualne, były bardzo owocne i budujące.
 Świetnie, że są organizowane takie spotkania, które w dobie pandemii umożliwiają nam, autorom, promowanie naszych książek, a czytelnikom live'y z ulubionymi pisarzami. Dziękuję za zaproszenie, to była świetna przygoda! – mówiła pisarka.

Jednak rekordzistą pod względem zasięgów okazał się Rafał Pacześ. Na spotkaniu z jednym z najpopularniejszych polskich stand-uperów zameldowało się aż 48 tysięcy użytkowników!
Smakowite opinie blogerów.
W wydarzenie, oprócz autorów i wydawnictw, zaangażowali się także popularni influencerzy. Wśród nich były m.in. Olga Kowalska z WielkiBuk oraz Natalia Miśkowiec z Prostymi Słowami, które tak komentowały atmosferę targów:
– Moc pysznych spotkań autorskich, wspaniałe wyprzedaże, same smakowite książki i konkursy, czyli TargiKsiazki.Online z księgarnią TaniaKsiazka.pl z perspektywy kanapy i miękkich kapciochów to był cudowny i wyjątkowy czas!  W tych niepewnych dniach taka bliskość książkowego świata (choćby z ekranu telefonu czy komputera) jest na wagę złota, a doświadczenia jedyne w swoim rodzaju. To była sama przyjemność ambasadorować temu wydarzeniu! Dziękuję! – podsumowała Olga Kowalska z WielkiBuk.com.
A Natalia Miśkowiec dodaje:
– I ja bawiłam się świetnie i już nie mogę doczekać się kolejnej edycji!
Na deser – Zlot Fanek Niegrzecznych Książek 

W ramach TargiKsiazki.Online vol. 2 odbył się także drugi Zlot Fanek Niegrzecznych Książek. Rok temu entuzjastki powieści romantycznych i erotyków spotkały się na inauguracyjnym spotkaniu w stolicy, gdzie bawiły się w towarzystwie literackich gwiazd gatunku.
 
Tym razem ze względu na pandemię, Zlot przeniósł się do świata wirtualnego. Jego uczestniczki wzięły udział w spotkaniach online, panelach dyskusyjnych oraz konkursach. Na Zlocie pojawiły się zarówno polskie, jak i zagraniczne autorki, m.in. Vi Keeland, Laurelin Paige, T.M Frazier czy K.N. Haner.
 
 Popularność wydarzenia przerosła wszelkie nasze oczekiwania. Już wielkie otwarcie panelu "Czytaj bez cienia wstydu" to blisko 2 tysiące komentarzy naszych fanek, zaciekłe dyskusje i mnóstwo pozytywnych interakcji. Fala komentarzy nie przestawała płynąć do godziny 22.00, czyli zamknięcia pierwszego dnia zlotu. Fanki nie odstępowały live'ów na krok także drugiego dnia eventu. Pasja do książek połączyła nas wszystkich i pokazała, że czytelniczki potrafią się zjednać bez względu na okoliczności – podsumowała Milena Buszkiewicz, szefowa marki Niegrzecznie Książki.
 
 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się