Netflix zekranizował "Diabła wcielonego" Donalda Raya Pollocka

Netflix zekranizował "Diabła wcielonego" Donalda Raya Pollocka

Tę książkę zekranizuje Netflix! Premiera "Diabła wcielonego" Donalda Raya Pollocka

Udostępnij

Spróbuj wyobrazić sobie pijacką awanturę między ultrakonserwatywnym Hemingwayem z Południa i naćpanym amfetaminą Raymondem Carverem... Piekielnie udany mariaż”
(Daily Telegraph)
To jedna z tych książek, które trudno zamknąć w sztywnych ramach i które trwale zapadają w pamięć czytelników.
"Naprawdę macie odwagę wydać to w Polsce? Wow!" - pisali do nas.

Dlaczego? Może niech kolejny cytat posłuży za wyjaśnienie: „To tak jakbyś wsadził do blendera Davida Lyncha, Denisa Johnsona i pijanego ćpuna-kulturystę. W rezultacie otrzymujesz jedną z najmroczniejszych, najdzikszych, najbardziej popapranych  i zabawnych historii, jakie zdarzyło mi się czytać” – Willy Vlautin.

                                                        

Donald Ray Pollock słusznie zyskał wielką popularność w Stanach Zjednoczonych.Nad ekranizacją jego "Diabła wcielonego" pracuje obecnie Netflix, a liczba fantastycznych nazwisk w obsadzie cały czas rośnie.Robert Pattinson, Tom Holland, Bill Skarsgård, Haley Bennett, Mia Wasikowska, Sebastian Stan- to tylko niewielka część gwiazdorskiej obsady ekranizacji "The Devil All The Time", której premiera zaplanowana została na rok 2020.
 
Ale... najpierw książka! Z przyjemnością informuję, że "Diabeł wcielony" trafił już do polskich księgarni.
 
Uznany autor Knockemstiff – obwołany przez Los Angeles Times jako „nadzwyczajny, godny najwyższej uwagi i wybitnie uzdolniony” – serwuje nam mroczną i wciągającą wizję Ameryki, będącej źródłem literackiej ekscytacji największego kalibru.
Prowincja w południowym Ohio i Zachodniej Wirginii, a tam galeria osobliwych postaci, od czasów II wojny światowej do lat sześćdziesiątych XX wieku. Wśród nich jest Willard Russell, dręczony wspomnieniami rzezi na Południowym Pacyfiku weteran wojenny. Nie może uratować swojej pięknej, chorej żony, Charlotte, bez względu na to, ile pije, modli się i jak wiele ofiar składa na leśnym „ołtarzu”. Tymczasem ich syn Eugene wyrasta na dobrego, lecz gwałtownego człowieka, który wie, kiedy od słów należy przejść do czynów.
Do tego małżeństwo seryjnych morderców, Carla i Sandy Hendersonów, którzy przemierzają amerykańskie autostrady w poszukiwaniu odpowiednich modeli do zdjęć i wyeliminowania. Są też jedzący pająki kaznodzieja Ro, jego kaleki pomocnik Thedore, mistrz gry na gitarze, uciekający przed wymiarem sprawiedliwości, a także skorumpowany miejscowy szeryf.
Donald Ray Pollock splata wszystkie wątki w trzymającą w napięciu fabułę, po której czytelnicy będą zaskoczeni i głęboko poruszeni. Swą pierwszą powieścią udowodnił, że jest doskonałym narratorem sprawdzającym się w najmroczniejszym i najbardziej bezkompromisowym, amerykańskim gatunku.
Reżyser Antonio Campos pracuje nad ekranizacją „Diabła wcielonego”. W gwiazdorskiej obsadzie zobaczymy m.in. Roberta Pattinsona.

Opinie o książce:

„Spełnia obietnicę złożoną w Knockemstiff. Widać porównanie do twórczości Flannery O’Connor i Raymonda Carvera” – USA Today

„Precyzyjnie utkana opowieść… Chwytająca za gardło historia zbrodni rodem z Appalachów” – GQ

„Ta książka powinna ugruntować reputację Pollocka jako znaczącego głosu amerykańskiej literatury” – Los Angeles Times

„Prawdziwa jazda bez trzymanki” – Christian Science Monitor

„Systematyczne katalogowanie potworności i hipokryzji jątrzących się w mrocznym cieniu amerykańskiego snu” – The Portland Mercury

„Może cię odrzucać, szokować, a już na pewno przerażać, ale i tak przeczytasz ją do końca” – The Washington Post

„Rozbrajająco przyjemna proza z przerażającą domieszką czarnego humoru...Umiejętnie korzysta z konwencji gotyckiego horroru z Południa” – The Wall Street Journal

Kilka słów o autorze:

Donald Ray Pollock urodził się w 1954 roku i dorastał w południowym Ohio, w ochrzczonym nazwą miejscowego zawołania mieście Knockemstiff. W wieku siedemnastu lat rzucił szkołę, aby podjąć pracę w zakładzie zajmującym się pakowaniem mięsa, po czym spędził trzydzieści dwa lata jako pracownik fabryki papieru w Chillicothe w Ohio. W 2009 roku ukończył kurs MFA na Uniwersytecie Stanowym w Ohio i nadal mieszka w Chillicothe wraz ze swoją żoną Patsy. Jego pierwsza książka pod tytułem „Knockemstiff” zdobyła Nagrodę PEN/Robert Bingham Fellowship. Jego prace publikowano w The New York Times, Third Coast, The Journal, Sou’wester, Chiron Review, River Styx, Boulevard, Folio, Granta, NYTBR, Washington Square oraz The Berkeley Fiction Review.


Tytuł:Diabeł wcielony
Autor: David Pollock
Tłumacz Kinga Markiewicz
Wydawca: wydawnictwo Papierowy Księżyc
Miejsce i rokj wydania: Słupsk, premiera: 12 czerwca 2019
Wymiary143x205 mm
Wydanie: I
Objętość: 330 stron
Oprawa: miękka
ISBN:978-83-65830-09-8
EAN:9788365830098
Cena detaliczna: 39.90 zł


 

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się