Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy: promocja pisma „Format Literacki”

Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy: promocja pisma „Format Literacki”

Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy: promocja pisma „Format Literacki”

Udostępnij

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział we Wrocławiu oraz Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy zapraszają na promocję pisma literackiego pt. "Format Literacki".
Czas:
20 kwietnia o 18.00
Miejsce: Art Cafe Modjeska

Wstęp wolny!

 

Kwartalnik „Format Literacki” powstał z inicjatywy wrocławskiego środowiska literackiego jako pismo, którego celem jest promocja twórczości literackiej, a szczególnie eseistycznej, także w odniesieniu do sztuk wizualnych. Choć inicjatywa ta angażuje bardzo szerokie środowisko kulturalne Wrocławia i Dolnego Śląska, ma również charakter ogólnopolski.
 
Na łamach „Formatu Literackiego”, pojawia się proza, poezja, krytyka artystyczna i eseistyka traktująca o związkach literatury ze sztukami wizualnymi oraz innymi mediami. Ważne są także recenzje i prezentacje książek autorów dolnośląskich. Od pierwszego numeru wydawcą pisma jest Stowarzyszenie Pisarzy Polskich – Oddział we Wrocławiu wspierane przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz wrocławski Klub Muzyki i Literatury.
 
O czasopiśmie i jego specyfice opowie redaktor naczelny Andrzej Saj, profesor wrocławskiej ASP, poeta i pisarz, autor Gestu Orfeusza, Oprawy światła, Starych zwyczajów. Młodych nawyków, wybitny znawca i badacz sztuki fotografii, organizator Silesia Art Biennale.
 
Spotkanie poprowadzą Jacek Głomb i Roger Piaskowski.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się