Wydarzenia przy Długiej 35

Wydarzenia przy Długiej 35

Wydarzenia przy Długiej 35

Udostępnij

Gdańsk Miasto Literatury zaprasza na cykl spotkań i wydarzeń pt. "Spotkania podczas wojny":

 

 

13 kwietnia 2023 | godzina 17:00 | Długa 35
Otwarcie instalacji oraz rozmowa z udziałem Kateryny Badianowej, Jurija Badianowa, Anety Szyłak i Anny Łazar

Zapraszamy na prezentację interwencji artystycznej „Spotkania podczas wojny” autorstwa Kateryny Badianowej oraz Jurija Badianowa w ramach projektu Wolne Słowo. Wymienimy się myślami o problemach związanych z perswazją artystycznych manifestacji, instytucjonalnym funkcjonowaniu artysty i artystki podczas wojny, a także prezentacji ukraińskiej sztuki w kontekście międzynarodowym, jej zadań, potrzeb i realnych możliwości. Rozmowa towarzyszyć będzie przywiezionym z Ukrainy modelom prac rzeźbiarskich. Proces przygotowania modelu jest żmudny, wpisane są weń liczne porażki. Coś odpada, konieczne są poprawki.

15 kwietnia | 14:00-16:00 | Długa 35 
Tymczasowo przemieszczone | performans

"Tymczasowo przemieszczone" to gra w karty z wykorzystaniem talii stworzonej przez Katerynę Badianową. Podstawą są zrzuty ekranu z telefonów komórkowych wykonane podczas rozmów ukraińskiej rodziny, której członkowie i członkinie nieustannie zmieniali miejsca pobytu w roku pałnoskalowej rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Kolekcja print screenów powstała w sposób niezamierzony. Zapis momentów w życiu stał się świadectwem uchodźctwa, wojny, mobilizacji oporu i wzajemnej troski. Gra będzie zarówno okazją do rozrywki, jak i spotkania z artystami Kateryną Badianową i Jurijem Badianowem oraz rozmowy o ich praktyce artystycznej i innych doświadczeniach.

Gość specjalny: Paweł Baranowski


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się