Termin naboru do konkursu scenariuszowego Script Pro 2020 przedłużone do 31 maja!
W związku z przesunięciem terminu 13. Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego MASTERCARD OFF Camera w Krakowie, gdzie podczas uroczystej gali ogłoszeni zostaną zwycięzcy konkursu, termin naboru zgłoszeń na SCRIPT PRO 2020 został przedłużony do 31 maja.
To najbardziej prestiżowy konkurs w Polsce na scenariusz pełnometrażowego filmu fabularnego. Od tegorocznej edycji także z nową kategorią dla scenariuszy produkcji AUDIO. Scenariusz filmu fabularnego 15 000 PLN – nagroda Stowaryszenia Filmowców Polskich 10 000 PLN – nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Możliwe konsultacje scenariuszowe dla finalistów w Szkole Wajdy Scenariusz słuchowiska 10 000 PLN oraz możliwość realizacji słuchowiska – nagroda StorytelTORYTEL konsultacje scenariuszowe dla finalistów w Szkole Wajdy
Na zgłoszenia w formie mailowej czekamy do 31 maja 2020 pod adresem konkurs@scriptpro.pl
Szczegółowe zasady zgłaszania prac i regulamin konkursu na stronie www.scriptpro.pl
Wszystkich, którzy już złożyli prace, a z różnych względów będą zmuszeni je wycofać, prosimy o kontakt pod adresem: aszczypinska@wajdaschool.pl Script Pro.
Konkurs skierowany jest do scenarzystów będących na początku kariery. Zgłaszający się twórca może mieć na koncie najwyżej dwa pełnometrażowe filmy fabularne zrealizowane według swoich tekstów. Udział w konkursie to nie tylko szansa na nagrodę, ale także możliwość rozwoju finałowych tekstów i dalsza praca nad nimi w Szkole Wajdy pod okiem czołowych polskich filmowców, scenarzystów i konsultantów.
Dotychczas wyróżnione w konkursie Script Pro scenariusze filmów fabularnych, które zostały już przeniesione na ekran to tak znane i wielokrotnie nagradzane tytuły jak nominowany w tym roku do Oscara film „Boże ciało” Jana Komasy wg scenariusza Mateusza Pacewicza – laureata z 2016 r., „Bogowie” Łukasza Palkowskiego wg scenariusza Krzysztofa Raka (finalista 2013) „Córki Dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej wg scenariusza Roberta Bolesty (finalista 2013), „Ostatnia rodzina” Jana P. Matuszyńskiego wg scenariusza Roberta Bolesty (finalista Hartley-Merrill 2010), „Zabawa, zabawa” Kingi Dębskiej – współautorką scenariusza jest Mika Dunin – (finalistki 2017), „Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego wg scenariusza, którego współautorem jest Stanisław Warwas (finaliści 2014) czy „Atak paniki” Pawła Maślony wg scenariusza reżysera oraz Bartłomieja Kotschedoffa i Aleksandry Pisuli (finaliści 2014).
„Te tytuły wyznaczały nowe trendy w polskim kinie, zbierały świetne recenzje i nagrody na całym świecie. Wierzę, że także w tej edycji znajdą się równie oryginalne i poruszające teksty. Script Pro to konkurs, który dla młodych twórców, zwłaszcza debiutantów, stanowi realną szansę zaistnienia na dużym ekranie, a teraz także w przestrzeni dźwiękowej, więc nie wahajcie się i próbujcie swoich sił!” – zachęca Wojciech Marczewski, dyrektor programowy Szkoły Wajdy.
Nowa kategoria – Audio W tym roku konkurs otwiera się na nowy, bardzo dynamicznie rozwijający się w Polsce obszar – projektów audio, we współpracy ze Storytel – platformą oferującą streaming audiobooków, seriali audio, słuchowisk i podcastów. Nowa kategoria konkursowa – Audio – jest odpowiedzią na coraz szybciej rozwijający się rynek rozrywki audio i zapotrzebowanie na wysokiej jakości teksty. Oceniane będą oryginalne scenariusze słuchowisk o długości 90 minut i słuchowisk dwuodcinkowych (2 x 45 min.) o tematyce uniwersalnej, mogącej zainteresować publiczność radiową lub publiczność serwisów oferujących dostęp do nowych form dźwiękowych. Laureat, oprócz nagrody pieniężnej, otrzyma także możliwość realizacji swojego słuchowiska. „Rynek audiobooków i podcastów rośnie bardzo dynamicznie. To bardzo ciekawa przestrzeń dla twórców, którzy muszą sięgnąć po nową formę wyrazu – żeby wciągnąć odbiorcę w swoją historię, mogą użyć jedynie głosów i dźwięków. A te potrafią w niesamowity sposób obudzić ludzką wyobraźnię.
- "Cieszymy się, że młodzi twórcy od tego roku będą mogli mierzyć się z wyzwaniem jakim jest stworzenie scenariusza słuchowiska i już nie możemy się doczekać wspólnych realizacji.” – mówi Jakub Barzak, marketing manager Storytel Polska. Oeganizatorzy Wajda School – to unikalne na skalę europejską kursy łączące edukację z produkcją filmową. Tu, pod okiem mistrzów kina, wypracujesz najlepszą wizję artystyczną swojego projektu – od scenariusza, przez dokumentację, development, zdjęcia, produkcję, post-produkcję aż po prezentację filmu na rynku. Stawiamy na zajęcia praktyczne – zobaczysz swoją historię na planie zdjęciowym, nauczysz się pracy w zespole filmowym i pracy z aktorem, wypracujesz gotowy scenariusz, spotkasz się z producentami, a nawet możesz zrealizować swój film w Wajda Studio. Studio Prób – kurs fabularny ...