The Prize of Silence: Nagroda Nobla otoczona skandalem

The Prize of Silence: Nagroda Nobla otoczona skandalem

The Prize of Silence: Nagroda Nobla otoczona skandalem

Udostępnij

"The Prize of Silence" to dokument opowiadający o skandalu związanym z wykorzystywaniem seksualnym, który przed laty wstrząsnął Akademią Szwedzką.

Doprowadził on do przesunięcia przyznania Literackiej Nagrody Nobla w 2018 roku. To kolejny serial dokumentalny z kategorii Viaplay Originals wyprodukowany przez Nordic Entertainment Group (NENT Group).
Nowe dzieło Joela Karsberga, twórcy „Surviving R. Kelly„, jest już dostępne na platformie streamingowej Viaplay.

Skandal w Akademii Szwedzkiej

W listopadzie 2017 roku Jean-Claude Arnault, osoba związana ze szwedzką sceną kulturalną oraz mąż jednej z członkiń Akademii Szwedzkiej, został oskarżony o napaść seksualną, a następnie dwukrotnie skazany za gwałt. Skandal, który był opisywany w czołowych mediach na całym świecie, spowodował falę rezygnacji w Akademii, stawiając pod znakiem zapytania dalsze losy jednej z najbardziej prestiżowych instytucji kulturalnych.

Nowy serial dokumentalny Viaplay zawiera pogłębione wywiady z kobietami, które padły ofiarą Arnaulta oraz z członkami Akademii Szwedzkiej i międzynarodowymi ekspertami. Porusza ważne tematy, takie jak uprzedmiotowienie i wykorzystywanie kobiet w szanowanych środowiskach oraz to jak strach potrafi powstrzymać ofiary przed zabraniem głosu.

Filippa Wallestam, NENT Group Chief Content Officer: Konsekwencje tych tragicznych wydarzeń są widoczne do dziś i odegrały dużą rolę w kształtowaniu wizerunku Akademii Szwedzkiej na całym świecie. To bardzo ważne, by poruszać trudne tematy i słuchać ludzi, którzy tak wiele wycierpieli. Najnowszy serial Viaplay Originals po raz kolejny pokazuje naszą misję, jaką jest opowiadanie o najważniejszych wydarzeniach, które odbiły się szerokim echem na całym świecie.

Joel Karsberg: Pamiętam wszystko, jakby to było wczoraj. Byliśmy w trakcie kręcenia filmu „Surviving R. Kelly”, kiedy usłyszeliśmy o tej przerażającej historii. Już wtedy wiedzieliśmy, że przesunięcie terminu wręczenia Literackiej Nagrody Nobla to coś więcej, niż mogłoby się na początku wydawać. Jestem dumny, że mogłem współpracować z NENT Group i Viaplay, dając ofiarom możliwość podzielenia się swoimi opowieściami i rzucić światło na historię wykorzystywania seksualnego oraz nadużycia władzy w elitarnych kręgach.

https://obcasy.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się