Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur,

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur,

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur rozpoczęło działalność

Udostępnij

W miniony czwartek rozpoczęło działalność Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur. To nowa inicjatywa, skupiająca czytelników i sympatyków biblioteki internetowej Wolne Lektury.

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur jest formą wsparcia finansowego biblioteki oraz możliwością współtworzenia jej i budowania społeczności wokół niej. Wspierający samodzielnie wybierają kwotę oraz częstotliwość wsparcia. Możliwe jest dokonywanie wpłat co miesiąc, raz na rok lub jednorazowo. Z przekazanych środków finansowane będą nowe publikacje – zarówno ebooki, jak i audiobooki. Obecnie biblioteka Wolne Lektury udostępnia bezpłatnie ponad 5500 książek i 600 audiobooków.

Pierwszą zorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur imprezą było spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem 6.06.2019 w warszawskiej księgarni Tarabuk. Jego najnowsze opowiadanie „Co się robi, gdy się wydało książkę” dostępne jest – w wersji tekstowej oraz jako audiobook czytany przez Adama Fidusiewicza – przez najbliższe osiem tygodni tylko dla Przyjaciół.

Członkowie Towarzystwa w ramach podziękowania za wsparcie zawsze będą mieli przedpremierowy dostęp do nowości – opowiadań i powieści wybitnych współczesnych autorów. Zostaną napisane specjalnie dla Wolnych Lektur i opublikowane na Licencji Wolnej Sztuki 1.3. Kolejnymi utworami będą m.in. opowiadanie Julii Fiedorczuk i powieść Łukasza Orbitowskiego. Po 60 dniach od prapremiery każdy utwór będzie udostępniany bezpłatnie już dla wszystkich czytelników, a Przyjaciele i Przyjaciółki będą mieli dostęp do kolejnej prapremiery. Co więcej czekają na nich kolejne atrakcje: zaproszenia na festiwal literacko-kulturalny Wolne Lektury Fest, tajne i nietajne spotkania ze znanymi pisarzami i pisarkami, gry i zabawy literackie na naszym forum, legitymacje Towarzystwa Przyjaciół Wolnych Lektur oraz różne wspólne akcje.

Towarzystwo Przyjaciół Wolnych Lektur jest formą dobrowolnego wsparcia darmowej i niekomercyjnej biblioteki internetowej. Do Towarzystwa można dołączyć poprzez aplikację Wolne Lektury (dostępną na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS) lub przez stronę internetową https://wolnelektury.pl/towarzystwo/. Wolne Lektury zapraszają do Towarzystwa wszystkich, którym zależy na wspieraniu czytelnictwa. Dzięki ich wsparciu biblioteka będzie mogła dalej się rozwijać i publikować nowe treści – zarówno poszerzać zasoby lektur oraz literatury klasycznej, jak i podejmować współpracę z współczesnymi autorami.

WolneLektury.pl to największa biblioteka internetowa, w której znajduje się ponad 5500 utworów. Można je czytać za darmo i legalnie. Utwory poddawane są redakcji merytorycznej: uwspółcześniane, opatrywane motywami i przypisami, a następnie publikowane w najpopularniejszych formatach – MOBI, EPUB, PDF, TXT, FB2 i DAISY. Serwis istnieje od 2007 roku, od 2017 natomiast dostępna jest aplikacja na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS. Bibliotekę Wolne Lektury prowadzi fundacja Nowoczesna Polska.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się