Trwa nabór do konkursu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”

Trwa nabór do konkursu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”

Trwa nabór do konkursu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”

Udostępnij

4 listopada ruszył nabór wniosków do udziału w konkursie grantowym dla bibliotek publicznych z całej Polski „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”. Zakończy się 27 listopada. Zwycięskie placówki zdobędą granty w wysokości 26 140 zł na wynagrodzenia i zakup pomocy dydaktycznych.

Pilotażowa edycja wystartowała w maju 2022 roku. Wzięło w niej udział 20 bibliotek, wyróżniających się zaangażowaniem w pomoc humanitarną i ofertą edukacyjno-rozwojową dla Ukraińców. W ramach programu zrealizowano ponad 1250 zajęć, w których wzięło udział niemal 12 tys. osób. Biblioteki dodatkowo otrzymały wsparcie finansowe i sprzęt.

Wsparcie finansowe umożliwia zatrudnienie wykwalifikowanych nauczycieli, animatorów, zakup potrzebnych materiałów, pokrycie kosztów promocji, zbierania danych o zajęciach i potrzebnych tłumaczeń. Placówki biorące udział w projekcie otrzymują sprzęt: laptopy, tablety, roboty Photon, gry edukacyjne ScottieGo i zestawy do zajęć muzyczno-ruchowych.

„Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” to innowacyjny projekt społeczno-edukacyjny, integrujący i inkluzywny, umożliwiający dzieciom i młodzieży oraz ich opiekunom zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.

W naborze do projektu mogą wziąć udział biblioteki publiczne z całej Polski i inne biblioteki, które są dostępne i otwarte dla wszystkich.

W projekcie istotna jest rola biblioteki jako dobrego, przyjaznego miejsca, które nie tylko wspiera dzieci i młodzież w nauce, ale także pomaga poznawać się, odkrywać pasje, rozwijać zainteresowania i miło spędzać wolny czas.

Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Save The Children International.

Nabór do udziału w konkursie trwa od 4 do 27 listopada tego roku. Rozstrzygnięcie konkursu zostanie ogłoszone 1 grudnia na stronie www.biblioteki.org.

Więcej informacji: monika.schmeichel@frsi.org.pl, +48-504-991-154.

źródło: PAP, Katarzyna Herbut

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się