Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc

Grupa Wydawnicza Papierowy Księżyc

Trzy interesujące premiery od grupy wydawniczej Papierowy Księżyc

Udostępnij

Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym do księgarń trafiły aż trzy książki od grupy wydawniczej Papierowy Księżyc - młodzieżowa "Nienawiść, którą dajesz", mająca w Stanach Zjednoczonych status kultowej i opowiadająca o problemach czarnoskórych w Ameryce, "Wiedźmie opowieści" uwielbianej przez czytelników Olgi Gromyko oraz "Powiedz, że zostaniesz" Corinne Michaels, która przy każdej możliwej okazji łamie czytelniczkom serca.

1. Angie Thoimas, Nienawiść, którą dajesz

The Hate U Give Little Infants F… Everybody
Tupac Amaru Shakur

Zwycięzca William C. Morris Award ∙ National Book Award Longlist ∙ Printz Honor Book ∙ Coretta Scott King Honor Book ∙ Bestseller New York Timesa! Najlepszy debiut w kategorii „Autor 2017” na Goodreads, Najlepsza książka w kategorii „Young Adult Fiction 2017” na Goodreads.

Nota o książce:

W tym świecie nigdy nie jesteś za młody, by mogli cię aresztować albo zabić. Dlatego dzieciakom wpaja się zasady odpowiedniego zachowania przy policji – „Trzymaj ręce tak, żeby były widoczne. Nie wykonuj żadnych gwałtownych ruchów. Odzywaj się tylko wtedy, kiedy cię o coś zapytają”. Szesnastoletnia Starr Carter porusza się między dwoma światami: biedną dzielnicą, w której mieszka oraz luksusową szkołą prywatną na przedmieściach, do której uczęszcza.
Niepewna równowaga między tymi światami zostaje całkowicie zniszczona, gdy jej przyjaciel z dzieciństwa zostaje zastrzelony przez białego policjanta na jej oczach. Wszyscy chcą wiedzieć jedno: co tak naprawdę stało się tamtej nocy? A jedyną osobą, która może odpowiedzieć na to pytanie, jest Starr. Lecz to, co powie dziewczyna – bądź czego nie powie - mogłoby przewrócić do góry nogami jej codzienność. Mogłoby też zagrozić jej życiu.
Ta niezwykła powieść zwraca uwagę na poważne problemy, ale kryje w sobie ogrom niespotykanego uroku. Pokochasz ją za ciepło, ważny przekaz, podszyty sarkazmem humor oraz wspaniałych bohaterów.
I nigdy jej nie zapomnisz.

Opinie o książce:

Niesamowicie wciągająca! – Jason Reynolds

Oszałamiająca. – John Green

Tej książki nie można pominąć. Ta opowieść jest obowiązkową pozycją na liście. – „Kirkus”

Poruszająco autentyczna. – „Publishers Weekly”

Cud wiarygodności. – „Booklist”

Mocna, prowokująca powieść. – „Horn Book”

Jeden pisarz ukierunkowuje nienawiść całego pokolenia. – „Oprah Magazine”

Trudno wyobrazić sobie, by ta książka nie była numerem jeden wśród wydanych w tym roku - a nawet dziesięcioleciu - książek z gatunku young adult. Angie Thomas, była raperka i debiutująca pisarka pochodząca z Jackson w Missisippi, napisała zaskakującą i ważną książkę o tym, jak to jest być czarnoskórym w Ameryce, która w dodatku potrafi dotrzeć do każdego. Jednocześnie stworzyła oszałamiający thriller i ciekawą lekturę. Nic dziwnego, że książka przez wiele tygodni znajdowała się na szczycie listy bestsellerów New York Timesa w gatunku „young adult”. [...] Jest to książka odpowiednia dla dojrzałych nastolatków i powinna stać się częścią programu nauczania, bo Thomas napisała klasyk, który wręcz
wymaga, by go omówić. "The Times"

Angie Thomas napisała oszałamiającą, błyskotliwą i porywającą powieść, która zostanie zapamiętana jako klasyka naszych czasów. John Green

Chwytająca za serce, silnie wzruszająca i pięknie napisana. "Nienawiść, którą dajesz" opowiada o rasach, przemocy, rodzinie i dorastaniu, i z pewnością zostanie zapamiętana jako definicja książek YA naszych czasów. Anna James - The Pool

Tytuł: Nienawiść, którą dajesz
Tytuł oryginalny: The Hate U Give
Autor: Angie Thomas
Przekład: Donata Olejnik
Wydawca: Papierowy Księżyxc
Miejsce i rok wydania: Słupsk, premiera: 24 października 2018
Wydanie: I
Objętość: 447 stron
Oprawa: miękka
Format: 14.3×20.5 cm
ISBN: 978-83-65830-28-9
Cena katalogowa: 39,90 zł

Kilka słów o autorce:

Urodziła się, dorastała i do tej pory mieszka w Jackson w stanie Missisipi, na co wskazuje jej akcent. Jako nastolatka była raperką, której największym osiągnięciem stał się artykuł na jej temat zamieszczony, wraz ze zdjęciem, w „Right-On  Magazine”. Posiada tytuł BFA z Kreatywnego Pisania, zdobyty na Uniwersytecie Belhaven oraz nieoficjalny tytuł z dziedziny Hip-Hopu. Jest laureatką nagrody Walter Dean Myers Grant 2015, przyznawanej przez We Need Diverse Books. Jej debiutancka powieść „Nienawiść, którą dajesz” jest bestsellerem New York Timesa. Film na ekranach kin jeszcze w tym roku. Reżyserem został George Tilman, a w filmie występuje aktorka znana z „Igrzysk Śmierci”, Amandla Stenberg.

Film "Nienawiść, którą dajesz" na podstawie powieści Angie Thomas
Premiera światowa: 19/10/2018
Premiera polska: 25/1/2018
Reżyseria: George Tillman Jr.
Scenariusz: Audrey Wells
Produkcja: USA
W rolach głównych: Amandla Stenberg, Anthony Mackie, K.J. Apa, Regina Hall, Sabrina Carpenter, Russell Hornsby


Zapowiedzi:

2.Powiedz, że zostaniesz

Autorka bestsellerów z listy New York Timesa, Corinne Michaels, powraca z pełnym emocji romansem o drugich szansach.

Roztrzaskał mnie na kawałki. Złożył w całość. Jest moją trucizną. Jest moim antidotum.

Jedno słowo.
Zostań. To było wszystko co miał zrobić. Zamiast tego wsiadł do tamtego autobusu zabierając ze sobą moje serce. To było siedemnaście lat temu. Ruszyłam naprzód. Małżeństwo. Dzieci. Biały płotek. Wszystko czego kiedykolwiek pragnęłam, ale mój mąż mnie zdradził i znów zostałam porzucona. Osamotniona, bez centa przy duszy i z dwójką chłopców nie miałam innego wyboru jak tylko wrócić do Tennessee. Nie miało go tam być. Powinnam była być bezpieczna. Jednak przeznaczenie zawsze znajdzie sposób, żeby dać o sobie znać.

Tym razem role się odwróciły. To moja decyzja. Drugie szanse istnieją naprawdę, ale nie wiem czy uda nam się naprawić coś, co już zostało popsute...

Historia miłosna pełna drugich szans i możliwości, których nikt się nie spodziewał. W „Powiedz, że zostaniesz” Corinne Michaels nadaje nowe znaczenie drugim szansom w miłości.    

Corinne Michaels to bestsellerowa autorka z list New York Times, USA Today i Wall Street Journal. Jest emocjonalną, dowcipną, sarkastyczną i kochającą zabawę mamą dwójki dzieci. Jest też szczęśliwą żoną mężczyzny z jej snów oraz byłą żoną żołnierza Marynarki Wojennej. Podczas miesięcy rozłąki, które mąż Corinne spędzał na misji czytanie i pisanie było dla niej ucieczką od samotności. Corinne lubi narażać swoich bohaterów na dotkliwe zawody miłosne i poprzez kolejne zmagania szuka sposobów na wygojenie ich ran. Jej historie są pełne emocji, humoru i nieustępliwej miłości.

Recenzje:

A niech mnie SEXI Kowboj! Bez reszty zakochałam się w "Powiedz, że zostaniesz". Jestem WIELKĄ fanką romansów o drugich szansach, a ten całkowicie złamał mi serce zanim Corinne Michaels w spektakularnym stylu poskładała je z powrotem. Tej książki nie można przegapić! ( - AL Jackson - bestsellerowa autorka NYT i USA Today)

Emocjonalna. Przygnębiająca. Seksowna. Pięknie napisana. "Powiedz, że zostaniesz" to Corinne Michaels w swoim najlepszym wydaniu. 6 gwiazdek! (- Mia Asher - autorka bestsellera „Arsen”)

"Powiedz, że zostaniesz" to jedna z najbardziej przepełnionych emocjami książek jakie kiedykolwiek czytałam. CHWYTA CIĘ i nie puszcza aż do końca.  PRZEŻYŁAM każde słowo, poczułam każde uczucie, a historia stała się MOJĄ RZECZYWISTOŚCIĄ. Jedna z najlepszych książek jakie kiedykolwiek czytałam, jedna z moich zdecydowanie ulubionych pozycji.
(Angie - Angie & Jessica's Dreamy Reads)

Ten romans o drugich szansach bez reszty tobą zawładnie -- jest burzliwy, seksowny, uzależniający i działa na wyobraźnię. Emocje sięgają zenitu i są tak intensywne, że historia Presley i Zacha utkwi głęboko w twoim sercu. ( Vilma's Book Blog)

Ta historia miłosna o drugiej szansie zapewniła mi CAŁĄ GAMĘ UCZUĆ. 5 emocjonalnych gwiazdek! (Melody Grace - bestsellerowa autorka NYT)

Idealny balans emocji, romansu, smutku i nadziei. "Powiedz, że zostaniesz" zapada w pamięć i porusza. Michaels przeszła samą siebie.(K. Bromberg - bestsellerowa autorka NYT)

"Powiedz, że zostaniesz" to romans o epickich proporcjach. Emocjonalnie wciągająca historia o stracie, przebaczeniu i miłości którą poczujesz głęboko w kościach. Jesteśmy dopiero na półmetku bieżącego roku, ale ta książka już zapewniła sobie bezpieczne miejsce wśród najchętniej czytanych książek roku 2016.( Michelle, Goodreads Reviewer)

„Powiedz, że zostaniesz” to Corinne Michaels w swoim najlepszym wydaniu. Chwytająca za serce, przepiękna historia o drugich szansach, zawodzie miłosnym, pytaniach "Co by było, gdyby?" i pochłaniającej wszystko miłości. Zachwycająca, surowa, brutalnie szczera, i napisana w spektakularnym stylu. Corinne Michaels wywarła na mnie niesamowite wrażenie historią, która pozostanie ze mną do końca życia. Moje serce i dusza są szczęśliwe.( Rachel Brookes - autorka bestsellerów)

Corinne Michaels zaskakuje czytelnika aż do końca. Głęboko emocjonalna, wciągająca - jak dotąd to najlepsza książka Corinne! (Christine - Shh Mom's Reading)

Rzucam ci wyzwanie, żebyś nie zakochał się w świecie, który stworzyła Corinne Michaels.( Meghan March - bestsellerowa autorka USA Today)

Słowa Corinne były tak przejmujące i mocne, że nie chciałam przestać kiedy zaczęłam czytać.( Christy - Book Babes Unite)

Ta książka mnie rozbiła, ale tchnęła też w moje ciało miłość, blask, życie, i wprowadziła mnie w stan absolutnej książkowej błogości. Bez reszty ZAKOCHAŁAM się w "Powiedz, że zostaniesz". Ta książka pozostanie ze mną jak wyjątkowa, słodka pierwsza miłość i już na zawsze zajmie miejsce w moim sercu.( Karen, Bookalicious Babes Blog)


Tytuł: Powiedz, że zostaniesz
Tytuł oryginalny: Say You’ll Stay
Autor: Corinne Michaels
Przekład: Monika Węgrzynek
Seria: Wróć do mnie (tom 1)
Wydawca: Papieorwy Księżyc
Rok wydania: 2018
Oprawa: miękka
Liczba stron: 476
Format: 14.3×20.5 cm
Numer ISBN: 978-83-65830-72-2
Cena katalogowa:


3. Olga Gromyko, Wiedźmie opowieści

Stęsknieni za światem Belorii? Mamy dla Was lekarstwo – „Wiedźmie opowieści”, które po raz pierwszy trafiają do rąk polskich czytelników.

Strzeż się kobiet! Zwłaszcza, jeśli spotkasz dyplomowaną wiedźmę, przemierzającą belorskie wsie i lasy w poszukiwaniu pracy, a co gorsza – przygód! Wasylisa Najmędrsza nie lepsza i nie rekomendujemy ożenku z nią, nawet jeśli jesteś potężnym Kościejem. Inaczej pożałujesz, że jesteś nieśmiertelny! Ogólnie, ratuj się kto może! W przeciwnym wypadku możecie umrzeć…  
ze śmiechu.

„Wiedźmie opowieści” to świat, który znamy, humor, który kochamy oraz nowe historie, które zadowolą każdego fana twórczości Olgi Gromyko.

Tytuł: Wiedźmie opowieści
Autor: Olga Gromyko
Seria: Kroniki Belorskie
Przekład:
Wydawca: Papierowy Księżyc
Miejsce i rok wydania: Słupsk 2018
Wydanie: I
Objętość: 434 strony
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14.3 x 20.5 cm
Numer ISBN: 978-83-65830-15-9
Cena katalogowa:

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się