Ogólnopolska Izba Księgarń
Trzy miliony nowych obiektów w Polonie!

Trzy miliony nowych obiektów w Polonie!

Trzy miliony nowych obiektów w Polonie!

Udostępnij

Trzy miliony obiektów udostępniono w grudniu 2019 roku w prowadzonej przez Bibliotekę Narodową najnowocześniejszej w Polsce bibliotece cyfrowej Polona (polona.pl). Milion z nich to efekt projektu „Patrimonium”, realizowanego przez BN wraz z Biblioteką Jagiellońską.

Polona to obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Każdego dnia skanuje się do Polony około 2 tysiące nowych obiektów. To jedna z niewielu masowych digitalizacji w Europie. Liczba wykonywanych skanów rocznie daje Polonie drugie miejsce w Europie.

Poprzez bibliotekę cyfrową Polona zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.

[źródło: wirtualny-wydawca.pl]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się