Trzy poznańskie księgarnie z nagrodami specjalnymi

Trzy poznańskie księgarnie z nagrodami specjalnymi

Trzy poznańskie księgarnie z nagrodami specjalnymi

Udostępnij

Na początku sierpnia poznaliśmy laureatów plebiscytu Fest Księgarnia na ulubioną księgarnię mieszkańców Poznania. Dziś przyznano – towarzyszące plebiscytowi – nagrody specjalne za szczególne osiągnięcia w zakresie popularyzacji czytelnictwa i promocji książki.

Podczas tegorocznej edycji plebiscytu księgarnie mogły przesłać zgłoszenie zawierające dokumentację swoich działań dotyczących organizacji wydarzeń dla czytelników, warsztatów, spotkań, akcji internetowych, promocyjnych itp., które odbywały się w ostatnim roku. Nadesłano 6 zgłoszeń. Jury konkursowe dokonało oceny i przyznało 3 nagrody po 2.000,00 zł.

Nagrodę Specjalną otrzymały:

  • Bookowski Księgarnie Poznań

Za zaangażowanie, wszechstronną działalność i umiejętne łączenie tradycyjnych i nowoczesnych form promocji czytelnictwa. Za przemyślaną aktywność w mediach społecznościowych przybliżającą nowości wydawnicze oraz tytuły warte przeczytania. Organizację licznych spotkań z autorami, otwartość na nowe inicjatywy i współpracę z innymi podmiotami. Gotowość do podejmowania nowych wyzwań i zastosowanie nieszablonowych metod dotarcia do czytelnika.

  • Księgarnia Arsenał

Za długie tradycje księgarskie i konsekwencję w działaniu wbrew wszelkim trudnościom. Za odwagę w sięganiu po niszowe gatunki i dotarcie do wąskiego grona odbiorców. Za otwartość i przygotowanie wydarzeń kierowanych do obywateli Ukrainy. Za kultywowanie bogatej tradycji regionu i aktywizowanie czytelników do odkrywania lokalnej historii. Za wychodzenie naprzeciw czytelnikom i tworzenie rodzinnej atmosfery. Organizację spotkań autorskich i liczne rabaty dla nowych i stałych odbiorców.

  • Bookarest

Za wspieranie lokalnych inicjatyw i budowanie więzi sąsiedzkich. Za stałą promocję pozycji książkowych i trendów wydawniczych w mediach społecznościowych pod hasłem "księgarz bez głowy poleca" oraz interesujące wprowadzenie głosu księgarzy do debaty o czytelnictwie i nowych tytułach. Za szeroką dystrybucję i umiejętny, wysokojakościowy dobór oferowanych książek.

[źródło: Wydawnictwo Miejskie Posnania]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się