Ogólnopolska Izba Księgarń
Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oficyna Wydawnicza IMPULS

Twój wybór - Twoja książka ! Ciąg dalszy Impulsowego konkursu

Udostępnij

W stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawia, poleca i prezentuje 163 reprinty publikacji przedwojennych instruktorów, tworzących i popularyzujących skauting na ziemiach polskich pod zaborami,  walczących o niepodległą Ojczyznę, mających wpływ na kształt i rozwój ruchu harcerskiego w kolejnych latach wolnej Polski.

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i zainteresowanie konkursem skłaniają do jego kontynuacji. W każdy wtorek – od 30 października do 31 grudnia 2018 roku, na stronie wydawnictwa (www.impulsoficyna.com.pl) pojawi się pytanie konkursowe.

Autorki i autorzy prawidłowych odpowiedzi, wylosowani przez jury redakcyjne, będą mogli zdecydować sami, którą z książek serii „Przywrócić Pamięć” chcą otrzymać w nagrodę.

Uwaga atrakcyjne harcerskie nagrody...

Zatem zaczynamy i oficjalnie STARTUJEMY z nową edycją cyklicznego konkursu harcerskiego!

 

Zagadka 1


To była jedna z pierwszych książek skautowych, dotycząca obozownictwa. Próżno jednak szukać jej w katalogach i zestawieniach literatury skautowej w dziale obozownictwo, a jeśli nawet tam trafia to jej niepozorny tytuł musi budzić zdziwienie. Na jego treść dziś żaden harcerz nawet by nie spojrzał. Tymczasem jej autor, charyzmatyczny instruktor skautowy, mocno zaangażował się w rozwój skautingu, tworząc zastępy, prowadząc odczyty i pogadanki, wchodząc w skład Naczelnej Komendy Skautowej, biorąc udział w kursach i szkoleniach, by następnie zdobyte doświadczenie wykorzystać w swoich książkach. Ta okazała się na ówczesne czasy, pomocnym podręcznikiem w wielu dziedzinach pracy harcerskiej. Wydana w formie zeszytów mogła być szybko, konspiracyjnie, dostarczana drużynowym. Początkowo wyszły pierwsze trzy części, a ze względu na wybuch wojny, kilka lat później kolejne dwie. Zeszyty były oprawiane w jeden wolumin i zaczytywane. Ze względu na niskiej jakości, kruchy papier, niewiele z nich przetrwało do czasów współczesnych. Autor i wydawca publikacji wykorzystał w niej oprócz rysunków Baden Powella kilkadziesiąt szkiców Jerzego Wądołkowskiego.

 

Wśród autorów poszczególnych rozdziałów publikacji znaleźli się znawcy poruszanych tematów między innymi: Henryk Bagiński, Aleksander Janowski, Tadeusz Kowalski czy Piotr Olewiński.

Pytanie konkursowe:


Jakiej publikacji dotyczy treść zagadki? Podaj autora i wspólny (jeden) tytuł wszystkich pięciu zeszytów.


Wśród osób, które prześlą prawidłową odpowiedź pod adres:konkurs@impulsoficyna.com.pl
lub telefonicznie 506-624-220 jury redakcyjne wylosuje zwycięzcę "Zagadki", każdego tygodnia jedną osobę, która będzie mogła sama zdecydować o wyborze nagrody, dowolnej książki z serii „Przywrócić Pamięć” z 163 reprintów.
 
Kolejna zagadka 6 listopada.
Zapraszam
życzę powodzenia!

Hm. Wojciech Śliwerski  

PRZYWRACAMY  PAMIĘĆ – polecamy serię 163 reprintów


CZUWAJ!

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się