Kilka słów o nagrodzonych tytułach:
Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik:
Jurorzy proponują nową publikację Moniki Golonki Komu potrzebni są naukowcy? (Oficyna Wydawnicza Impuls). Naukowcy obdarzani są ogromnym zaufaniem, a osoby z tytułem profesora cieszą się w Polsce największym szacunkiem społecznym.
Uprawianie nauki kojarzy się na ogół z pasją poznawania rzeczywistości i dzielenia się odkryciami, niezależnym myśleniem, bezinteresownością, wolnością. Tym też zachęcani są uzdolnieni ludzie do wyboru kariery naukowej. Szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość znacznie odbiega od ideałów.
Niniejsza książka powstała w wyniku poszukiwania odpowiedzi na te pytania. Metodą temu służącą była analiza literatury krajowej i zagranicznej, raportów, danych i rezultatów badań, tekstów źródłowych, archiwalnych artykułów Harward Business Review (od 1922 roku), a także współczesnego systemu organizacji badań naukowych, dokumentów strategicznych, dotyczących rozwoju badań naukowych i szkolnictwa wyższego (w Unii Europejskiej i Polsce), systemu finansowania i ewaluacji prac badawczych oraz rynku wydawnictw naukowych i organizacji akademickich, jak i transferu wyników badań do praktyki społeczno-gospodarczej. Praca nad książką trwała od 2014 do 2018 roku. Badania nie były finansowane z żadnych zewnętrznych źródeł.
Najlepsza Książka na Jesień 2018:
Rodzicom jurorzy i internauci zgodnie proponują sięgnięcie po książkę Sandry Glej Praktyczny poradnik terapii wad wymowy (Oficyna Wydawnicza Impuls). Wady te coraz częściej występują już u bardzo małych dzieci, z czasem tylko się pogłębiając.
Impulsem do stworzenia książki było niezadowolenie z dostępnej literatury logopedycznej, w której ciągle czegoś brakowało: albo forma była nieprzejrzysta, albo zgromadzony materiał wyrazowy był niedobrany właściwe, przez co sama autorka poświęcała dużą część swojego czasu na wyszukiwanie odpowiednich wyrazów do ćwiczeń. Poradnik został napisany z myślą o początkujących logopedach, którzy prosto po studiach trafili do zacisznego gabinetu logopedycznego i rozpoczynają pracę pełni wiedzy oraz nadziei, pomocny może być także dla logopedów-praktyków, nauczycieli i rodziców.
Celem Autorki było usystematyzowanie i podanie najważniejszych praktycznych informacji oraz wskazówek potrzebnych w codziennej praktyce i terapii. Wszystko zostało napisane w jak najbardziej przejrzystej formie, aby ułatwiać korzystanie z poradnika i żeby służył on w razie trudności na każdym kroku.
Glej Sandra
ukończyła filologię polską ze specjalnością nauczycielską oraz Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Opolskim. Pracowała czynnie w zawodzie logopedy od ukończenia studiów w Publicznym Przedszkolu w Przeczy i Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. W swojej pracy z pasją i oddaniem niosła pomoc dzieciom z wadami wymowy. Wolny czas spędza podróżując lub nadrabiając zaległości filmowe i książkowe.
Czytelnikom dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i sympatię, a naszym wyjątkowym Autorom gratulujemy zacnych tytułów i wyróżnień: Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik 2018 oraz Najlepszej Książki na Jesień 2018! Organizatorom plebiscytów Granice.pl dziękujemy za współpracę oraz za kolejne dostrzeżenie wyjątkowych książek naszego wydawnictwa.
|