„Najlepsza książka psychologiczna i popradnik 2018", „Najlepsza książka na jesień 2018",

„Najlepsza książka psychologiczna i popradnik 2018", „Najlepsza książka na jesień 2018"

Nagrody dla Oficyny Wydawniczej IMPULS

Udostępnij

67 nowości wydawniczych rywalizowało w 15 kategoriach o uznanie jurorów i internautów w konkursach i plebiscytach „Najlepsza książka psychologiczna i popradnik 2018" i „Najlepsza książka na jesień 2018". W głosowaniu oddano ponad 55 tysięcy głosów. Po które książki wydane w ostatnich miesiącach warto więc sięgnąć?

– Już po raz dziesiąty w plebiscycie organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl wybieramy  „Najlepsze książki na psychologiczne i poradnik” i „Najlepsze książki na jesień” – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny portalu. – Piętnaście konkursowych kategorii pozwala na wskazanie najbardziej interesujących premier wydawniczych minionych miesięcy. Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosując za pośrednictwem stron internetowych www.ksiazkanajesien.pl i www.ksiazkapsychologiczna.pl
W ten sposób w naszym plebiscycie odbija się jak w zwierciadle polski rynek książki, panujące na nim mody i trendy.


Tegoroczni zwycięzcy z Oficyny Wydawniczej "Impuls"

poleca Impuls

Wydawnictwo „Impuls” po sukcesach ubiegłorocznych edycji plebiscytów nie zwolniło tempa – nabraliśmy apetytu na więcej!  Już pierwszego dnia targów w Krakowie (25.10.2018) otrzymaliśmy wiadomość o dwóch nagrodach dla naszych publikacji, które z dumą odebraliśmy w czwartkowe południe a teraz  prezentujemy:       

1)   w kategorii „Samorelizacja”  tytuł Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik  w roku 2018, a tym samym pierwsze miejsce, zdobyła publikacja Komu potrzebni są naukowcy?, autorstwa Moniki Golonki;   
 

2  w kategorii „Dla rodziców”  Najlepszą Książkę  na Jesień 2018 a tym samym pierwsze miejsce zdobyła publikacja Sandry Glej pt. Praktyczny poradnik terapii wad wymowy.

 Komu sa potrzebni naukowcyPRAKTYCZNY PORADNIK TERAPII WAD WYMOWY

poleca Impuls

Kilka słów o nagrodzonych tytułach:

Najlepsza Książka Psychologiczna i Poradnik:

poleca Impuls Jurorzy proponują nową publikację Moniki Golonki Komu potrzebni są naukowcy? (Oficyna Wydawnicza Impuls). Naukowcy obdarzani są ogromnym zaufaniem, a osoby z tytułem profesora cieszą się w Polsce największym szacunkiem społecznym.

Uprawianie nauki kojarzy się na ogół z pasją poznawania rzeczywistości i dzielenia się odkryciami, niezależnym myśleniem, bezinteresownością, wolnością. Tym też zachęcani są uzdolnieni ludzie do wyboru kariery naukowej. Szybko jednak okazuje się, że rzeczywistość znacznie odbiega od ideałów.

Niniejsza książka powstała w wyniku poszukiwania odpowiedzi na te pytania. Metodą temu służącą była analiza literatury krajowej i zagranicznej, raportów, danych i rezultatów badań, tekstów źródłowych, archiwalnych artykułów Harward Business Review (od 1922 roku), a także współczesnego systemu organizacji badań naukowych, dokumentów strategicznych, dotyczących rozwoju badań naukowych i szkolnictwa wyższego (w Unii Europejskiej i Polsce), systemu finansowania i ewaluacji prac badawczych oraz rynku wydawnictw naukowych i organizacji akademickich, jak i transferu wyników badań do praktyki społeczno-gospodarczej. Praca nad książką trwała od 2014 do 2018 roku. Badania nie były finansowane z żadnych zewnętrznych źródeł.
 

 poleca Impuls

Najlepsza Książka  na Jesień 2018:

Rodzicompoleca Impuls jurorzy i internauci zgodnie proponują sięgnięcie po książkę Sandry Glej Praktyczny poradnik terapii wad wymowy (Oficyna Wydawnicza Impuls). Wady te coraz częściej występują już u bardzo małych dzieci, z czasem tylko się pogłębiając.

Impulsem do stworzenia książki było niezadowolenie z dostępnej literatury logopedycznej, w której ciągle czegoś brakowało: albo forma była nieprzejrzysta, albo zgromadzony materiał wyrazowy był niedobrany właściwe, przez co sama autorka poświęcała dużą część swojego czasu na wyszukiwanie odpowiednich wyrazów do ćwiczeń. Poradnik został napisany z myślą o początkujących logopedach, którzy prosto po studiach trafili do zacisznego gabinetu logopedycznego i rozpoczynają pracę pełni wiedzy oraz nadziei, pomocny może być także dla logopedów-praktyków, nauczycieli i rodziców.

Celem Autorki było usystematyzowanie i podanie najważniejszych praktycznych informacji oraz wskazówek potrzebnych w codziennej praktyce i terapii. Wszystko zostało napisane w jak najbardziej przejrzystej formie, aby ułatwiać korzystanie z poradnika i żeby służył on w razie trudności na każdym kroku.

Sandra GlejGlej Sandra

ukończyła filologię polską ze specjalnością nauczycielską oraz Podyplomowe Studium Logopedyczne na Uniwersytecie Opolskim. Pracowała czynnie w zawodzie logopedy od ukończenia studiów w Publicznym Przedszkolu w Przeczy i Świetlicy Terapeutycznej w Lewinie Brzeskim. W swojej pracy z pasją i oddaniem niosła pomoc dzieciom z wadami wymowy. Wolny czas spędza podróżując lub nadrabiając zaległości filmowe i książkowe.

 
Czytelnikom dziękujemy za oddane głosy, za wsparcie i sympatię, a naszym wyjątkowym Autorom gratulujemy zacnych tytułów i wyróżnień: Najlepszej Książki Psychologicznej i Poradnik 2018 oraz Najlepszej Książki na Jesień 2018! Organizatorom plebiscytów Granice.pl dziękujemy za współpracę oraz za kolejne dostrzeżenie wyjątkowych książek naszego wydawnictwa.

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się