Oficyna Wydawnicza IMPULS

Oficyna Wydawnicza IMPULS

Twój wybór - Twoja Książka! Dzień Drugi - Konkurs Harcerski 2

Udostępnij

W stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie (25-28.X.2018) Oficyna Wydawnicza „Impuls” przedstawi 163 reprinty publikacji przedwojennych instruktorów, tworzących i popularyzujących skauting na ziemiach polskich pod zaborami,  walczących o niepodległą Ojczyznę, mających wpływ na kształt i rozwój ruchu harcerskiego w kolejnych latach wolnej Polski.

Przez cztery dni trwania targów na naszych stronach i tematycznych portalach przedstawimy pytania konkursowe, dotyczące postaci, wydarzeń, treści, nawiązujące do jednej z książek serii „Przywrócić Pamięć”.      


KONKURS HARCERSKI NR 2


Zapraszamy do nowego cyklicznego konkursu harcerskiego. Wystartowaliśmy 25.10 i przez kolejne dni do 29.10 organizujemy 4 konkursy.

Uwaga atrakcyjne harcerskie nagrody...

Wśród osób, które prześlą prawidłową odpowiedź pod adres:

konkurs@impulsoficyna.com.pl
lub telefonicznie 506-624-220

Jury redakcyjne wylosuje te, które będą mogły same zdecydować o wyborze w nagrodę dowolnej książki z serii reprintów.

Zapraszam do zabawy i życzymy powodzenia!

 

A teraz czas na ZAGADKĘ nr 2

  Ta publikacja nie ukazała się nigdy w formie książkowej. Ani przed 1939 rokiem, ani tym bardziej po II wojnie światowej… To jej debiut wydawniczy w stuletnią rocznicę odzyskania niepodległości.

  Poprzez losy bohatera powieści, Emila Prońskiego, ucznia, harcerza, młodego żołnierza, kreśli autor atmosferę czasów, w jakich znalazła się polska młodzież pod zaborami w chwili wybuchu wojny światowej, rewolucji sowieckiej i walki o wolność i niepodległość Polski. Harcerskie ideały młodego harcerza konfrontuje z wyborami moralnymi i potwornością wojny.

  Warto sięgnąć po tę książkę, by poznać czas i atmosferę tajnych zbiórek, konspiracji, trudy harcerskiej służby wojskowej, wywiadowczej, okrucieństwo wrogów, smak zwycięstw i nadziei nastolatka na życie w wolnej Polsce.


Pytanie konkursowe:

Proszę podać nazwę drużyny, którą autor powieści przejął po Aleksandrze Szczęścikiewiczu, by jeszcze w tym samym roku przekazać ją Józefowi Dobieckiemu?
Który to mógł być rok?


Na prawidłowe odpowiedzi czekamy do północy 26.10. Wśród autorów poprawnych odpowiedzi, którzy dodatkowo podadzą imię i nazwisko autora książki wylosujemy osoby, które będą mogły wybrać dwie dowolne książki z serii wydawniczej „Przywrócić Pamięć”


Kolejna zagadka Nr 3: 26.10. o godz. 22.00

PRZYWRACAMY  PAMIĘĆ – polecamy serię 163 reprintów


CZUWAJ!

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się