Tydzień przeróżnych opowieści, Biblioteka  Raczyńskich,

Tydzień przeróżnych opowieści, Biblioteka Raczyńskich,

Tydzień przeróżnych opowieści w Bibliotece Raczyńskich

Udostępnij

Najbliższe dni, to w bibliotece czas opowieści i bardzo różnorodnej literatury. Zaczynamy od Rodzinnego czytania, którego tematem będzie wyjątkowa publikacja dla dzieci poświęcona Bibliotece Raczyńskich.  

 W związku z  trwającymi obchodami XXI Dniami Judaizmu zapraszamy w poniedziałek na wernisaż wystawy Coexist oraz rozmowę o historii poznańskich Żydów.  Dom Literatury zaprasza na spotkanie  o sztuce będącej symbiozą innych sztuk, czyli operze. Z kolei czytelnicy z Klubu Książki u Raczyńskich porozmawiają o  powieści przedstawiającej wizję Rosji po Wybuchu. Tydzień zakończymy spotkaniem autorskim z Bronisławem Wildsteinem.  

Szczegóły poniżej.

13 stycznia, godz. 11.00. Biblioteka dla dzieci 

Rodzinne czytanie z asz.teatrem  „Tajemnice Biblioteki Raczyńskich”



Najnowsza książka Elizy Piotrowskiej poświęcona jest  Bibliotece Raczyńskich. Podczas Rodzinnego czytania czytelnicy będą mieli okazję poznać Anię i Piotrka, którzy razem z rodzicami odwiedzają bibliotekę, poznając jej tajemnice.  Kogo spotkali, czego doświadczyli, jakie tajemnice rozwiązali? Odpowiedzi w książce… i w Bibliotece! Książkę wydało Wydawnictwo Miejskie Posnania.

15 stycznia, godz.18.00. Herbaciarnia

 

 

 W ramach obchodów XXI Dnia Judaizmu zapraszamy na wernisaż wystawy COEXIST, obrazującej wspólną historię Poznania i Żydów. Wernisażowymi wystawy  towarzyszyć będzie spotkanie Strategie i przypadki. Losy poznańskich Żydów podczas II wojny światowej, podczas którego  prof. Rafał Witkowski, Andrzej Niziołek w rozmowie z dyrektor Anna Gruszecką przypomną losy poznańskich rodzin żydowskich.

7 stycznia, godz. 18.00  Dom Literatury, ul. Wroniecka 14

Spotkanie wokół książki Elżbiety Nowickiej i Aliny Borkowskiej-Rychlewskiej „Oblicza wieku dziewiętnastego. Studia z historii literatury, teatru i opery”

Słowo, muzyka, obraz, ruch - opera łączy wiele sztuk i ze względu na to analizowana jest przez badaczy wielu dziedzin. O operze XIX wieku z autorkami książki porozmawia prof. Bogusław Dopart, historyk romantyzmu.

Współorganizatorem spotkania jest Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza.

 18 stycznia, godz. 18.00,  Biblioteka Raczyńskich, sala 1 

Klub Książki u Raczyńskich. Tatiana Tołstoj, „Kyś”

W wyniku Wybuchu,  Moskwa zmienia się w wioskę bez imienia. Rozpadło się wszystko, co technologicznie powyżej wrzeciona, a społecznie powyżej samowystarczalnej osady nazywanej od imion kolejnych władców. Rozpad technologii i społeczeństwa opisuje w swojej książce Tataina Tołstoj, wnuczka  Aleksego Tołstoja, znanego polskim czytelnikom przede wszystkim z bajek dla dzieci.   Jakie wrażenie książka zrobiła na klubowiczach? Przekonamy się podczas spotkania.

19 stycznia godz. 18.00. Biblioteka Raczyńskich, sala 1   

Spotkanie autorskie z Bronisławem Wildsteinem

Pisarz, dziennikarz i eseista będzie gościem Biblioteki Raczyńskich. Jego twórczość  obejmuje powieści  np. „Dolina nicości”, „Ukryty”, teksty publicystyczne „Długi cień PRL-u, czyli dekomunizacja której nie było”, „Moje boje z III RP i nie tylko”. W listopadzie 2012 r. nakładem wydawnictwa Fronda ukazał się wywiad-rzeka z Bronisławem Wildsteinem pt. „Niepokorny”.  Współorganizatorem spotkania jest Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza.

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się