Uniwersytet Jagielloński ogłosił dwa konkursy dotyczące Wisławy Szymborskiej

Uniwersytet Jagielloński ogłosił dwa konkursy dotyczące Wisławy Szymborskiej

Uniwersytet Jagielloński ogłosił dwa konkursy dotyczące Wisławy Szymborskiej

Udostępnij

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłosił dwa konkursy inspirowane osobą i twórczością Wisławy Szymborskiej, aby uczcić 100-lecie urodzin poetki. Są to: „Naśladowanie Szymborskiej” – konkurs na wiersz oraz konkurs „Memy o Szymborskiej” z wykorzystaniem wizerunku poetki.

ak przekazało w środę biuro prasowe Uniwersytetu Jagiellońskiego, konkurs „Naśladowanie Szymborskiej” adresowany jest do osób studiujących we wszystkich krakowskich szkołach wyższych, publicznych i niepublicznych. Zadaniem uczestników jest napisanie utworu poetyckiego, stanowiącego parafrazę, parodię, persyflaż lub innego rodzaju imitację jednego z dziesięciu wierszy Wisławy Szymborskiej, zaproponowanych przez organizatora.

Konkurs „Memy o Szymborskiej” skierowany jest natomiast do osób uczących się we wszystkich krakowskich szkołach średnich, publicznych i niepublicznych oraz w szkołach średnich na terenie całej Polski, które noszą imię Wisławy Szymborskiej. „Licealiści i licealistki, którzy zgłoszą chęć wzięcia udziału w konkursie, zobowiązani są do stworzenia utworu graficznego – mema – na bazie jednej z pięciu fotografii Wisławy Szymborskiej, zaproponowanych przez organizatora” – poinformowano.

W przypadku obydwu konkursów zgłoszenia są przyjmowane do 30 maja 2023 roku, a ogłoszenie wyników konkursów będzie jednym z punktów programu uroczystego Dnia Szymborskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, który jest zaplanowany na 12 czerwca 2023 roku.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców sponsoruje Fundacja Wisławy Szymborskiej i Uniwersytet Jagielloński. Najlepsze prace zostaną opublikowane w periodyku Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego „Wielogłos” lub piśmie „Konteksty Kultury”.

Szczegółowy regulamin konkursów dostępny jest TUTAJ.

źródło: Rafał Grzyb, PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się