W środę 17 maja ruszają Targi Książki Empiku

W środę 17 maja ruszają Targi Książki Empiku

W środę 17 maja ruszają Targi Książki Empiku

Udostępnij

W ramach wiosennej edycji na fanów literatury Young Adult czekają niezwykłe atrakcje. W samym centrum Warszawy, w Pasażu Wiecha, odtworzony zostanie pokój Hailie Monet – bohaterki najpopularniejszej obecnie serii młodzieżowej „Rodzina Monet” autorstwa Weroniki Anny Marczak. Natomiast 26 maja będzie można porozmawiać z kolejnymi idolkami młodego pokolenia. Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka oraz Monika Marszałek spotkają się z czytelnikami w wyjątkowej formule.

Już od dłuższego czasu widoczny jest prawdziwy rozkwit literatury Young Adult – w zestawieniach bestsellerów królują książki o nastoletnich bohaterach. Wzrost zainteresowania literaturą kierowaną do młodzieży potwierdzają również dane Biblioteki Narodowej – odsetek czytelników wśród badanych w wieku 15-18 lat wzrósł w 2022 roku do 72%, czyli o 12 punktów procentowych więcej niż rok wcześniej. Nie od dziś wiadomo, że pod względem zaangażowania nikt nie może równać się z nastoletnimi fanami. Przekonaliśmy się o tym ponownie podczas tegorocznej gali Bestsellerów Empiku 2022, gdy statuetka dla Pisarki Roku, decyzją głosujących internautów, trafiła do Weroniki Anny Marczak.
 
Pokój Hailie Monet w Warszawie
 
Empik i wydawnictwo You&YA szykują prawdziwą gratkę dla czytelniczek i czytelników „Rodziny Monet”, która od miesięcy nie opuszcza zestawienia najchętniej kupowanych tytułów. Z okazji premiery wyczekiwanego, trzeciego tomu serii „Perełka. Rodzina Monet. Tom 3. Część 1” fani będą mogli dosłownie wejść do świata Hailie Monet. Pokój głównej bohaterki cyklu stanie w Pasażu Wiecha w Warszawie. Instalacja będzie dostępna dla zwiedzających od środy, 17 maja od godz. 16. O tej porze wystartuje także sesja autografów z udziałem Weroniki Anny Marczak. To niejedyna okazja, aby spotkać autorkę w ramach Targów Książki Empiku – pisarka powróci do pokoju Hailie w sobotę 27 maja o godz. 12. Na miejscu będzie można kupić wszystkie części „Rodziny Monet”. Każdy będzie mógł wejść do pokoju, usiąść przy biurku czy na łóżku swojej ulubionej bohaterki, a także zrobić sobie zdjęcie lub nakręcić filmik we wnętrzu. Ale to nie koniec atrakcji dla młodych czytelniczek i czytelników.
 
Young Power House – podróż przez świat YA
 
Katarzyna Barlińska, Natalia Fromuth, Monika Rutka, Marta Łabęcka, Monika Marszałek – to właśnie ich powieści zajmują najwyższe miejsca na listach bestsellerów i to właśnie do nich ustawiają się największe kolejki podczas wydarzeń literackich. W ramach akcji Young Power House 26 maja pisarki opanują specjalnie na tę okazję zaaranżowaną przestrzeń kamienicy w centrum Warszawy. Każda z nich będzie miała tam kawałek swojego świata oddającego wyjątkowość i charakter jej twórczości. Uczestnicy w towarzystwie przewodników będą w niewielkich grupach przemieszczać się po kamienicy, odwiedzając po kolei każdą z autorek i mając szansę spędzić z nią chwilę, zadać nurtujące pytanie, zdobyć autograf czy zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wydarzenie będzie podzielone na tury, a bilety są już dostępne w Going.
 
Targi Książki Empiku powracają
 
Bogaty program Targów Książki Empiku kierowany jest nie tylko do fanów nurtu Young Adult. Tradycyjnie już w wydarzeniu będzie można wziąć udział z dowolnego miejsca – wszystkie spotkania autorskie odbędą się w formule online. O swoich premierowych książkach opowiedzą m.in. Katarzyna Grochola, Marcin Meller, Marek Krajewski, Justyna Suchecka oraz Toshikazu Kawaguchi. W studiu Empiku po raz pierwszy w roli autora zagości również prezydent Aleksander Kwaśniewski.
 
Targi Książki Empiku potrwają od 17 do 30 maja.
Rodzina Monet Pop-up Store / Targi Książki Empiku
Empik x You&YA
17-30 maja 2023 roku, godz. 12:00-20:00 (z wyłączeniem niedziel)
Pasaż Wiecha, Warszawa
wstęp wolny
Young Power House / Targi Książki Empiku
 
Empik x BeYA
26 maja, godz. 13:00-19:00
Samo Centrum Wszechświata, ul. Chłodna 29, Warszawa
bilety dostępne w Going.
Szczegóły na stronie Empik.com/targi-ksiazki.
Partnerami wydarzenia są Orbit i So Coffee.

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się