, Biblioteka im. Raczyńskich, Poznań

, Biblioteka im. Raczyńskich, Poznań

Urodziny Biblioteki Raczyńskich - Piotrowska, Łazarewicz, Janiszewski, Skorwider i tańce

Udostępnij

Z okazji 189 rocznicy powstania Biblioteki Raczyńskich zapraszamy na wyjątkową imprezę urodzinowa.  W ciągu dwóch dni zapraszamy na spotkania i warsztaty dla dzieci  (Eliza Piotrowska opowie o „Tajemnicach Biblioteki Raczyńskich”, Boguś Janiszewski, Max Skorwider o „Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią”,  warsztaty przyrodniczo-literackie z Linneą ), spotkanie z  Cezarym Łazarewiczem o sprawie Gorgonowej oraz na potańcówkę literacką, która tym razem będzie podróżą przez blisko 200 lat istnienia biblioteki. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!  Szczegóły poniżej  oraz w wydarzeniu  https://www.facebook.com/events/174507219868585/

godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

"Tajemnice Biblioteki Raczyńskich". Spotkanie z Elizą Piotrowską (organizator: Wydawnictwo Miejskie Posnania) 

Jakie tajemnice kryje Biblioteka Raczyńskich?  Dlaczego warto czytać książki i co trzeba umieć, żeby je pisać?  Opowie o tym Eliza Piotrowska, autorka wielu popularnych książek, w tym „Tajemnic Biblioteki Raczyńskich”. Spotkanie będzie także okazją do zwiedzenia biblioteki i przejścia śladami bohaterów książki.

 

godz. 17.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

„Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią”. Spotkanie z Bogusiem Janiszewskim (Organizator: Wydawnictwo Publicat)

Po zbadaniu tajemnic ekonomii i polityki, Boguś Janiszewski postanowił  tym razem wyjaśnić jak działa mózg.   W swojej najnowszej książce opisuje organ, który cały czas pozostaje najbardziej tajemniczym narządem ludzkiego ciała. Czy myślenie ma granice, czym jest sztuczna inteligencja oraz czy myślenie dzieci i dorosłych czymś się różni… na te oraz na wiele innych pytań postawionych przez myślące dzieciaki i rodziców odpowie autor w Bibliotece Raczyńskich.

 

5 maja

godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

Majówka z Linneą.  Warsztaty literacko-przyrodnicze (organizator Wydawnictwo Zakamarki)

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat, chcące zostać odkrywcami natury, na twórczą i poznawczą lekcję botaniki. Dowiedzą się  one m.in. dlaczego nasiona mają różny kształt i swój kolor lub co wspólnego ma młotek z kwiatami..

Spotkanie inspirowane książką Christiny Björk i Leny Anderson  „Rok z Linneą”. Zgłoszenia: zapisy@bracz.edu.pl

 

godz. 17.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1

„Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej”. Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem (współorganizator Wydawnictwo Czarne)

Najsłynniejszy proces poszlakowy II RP. Uznani biegli, najlepsi prawnicy i ona, Rita Gorgonowa.  Cezary Łazarewicz, laureat Nagrody Literackiej Nike 2017 za książkę „Żeby nie było śladów”, wraca w swoim najnowszym reportażu do sprawy, którą żyła cała przedwojenna Polska i szuka nowych śladów i postaci związanych z niewyjaśnioną do dziś zbrodnią.  Z reportażystą porozmawia dr Michał Larek.

 

godz. 19.00. Biblioteka Raczyńskich, hol

Potańcówka literacka

Przez prawie 200 lat historii Biblioteki Raczyńskich przejdziemy tanecznym krokiem. Towarzyszyć nam będą też najważniejsze teksty poetyckie ostatnich dwóch wieków m.in. walc, twist i polka. Naukę najpopularniejszych tańców XIX i XX wieku poprowadzi choreograf, trener i tancerz Adam Padła. 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się