Utwory Tuwima, Makuszyńskiego i Gałczyńskiego trafiły do domeny publicznej

Utwory Tuwima, Makuszyńskiego i Gałczyńskiego trafiły do domeny publicznej

Utwory Tuwima, Makuszyńskiego i Gałczyńskiego trafiły do domeny publicznej

Udostępnij

1 stycznia 2024 roku minęło 70 lat od śmierci Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima i Kornela Makuszyńskiego, co oznacza, że dzieła tych twórców trafiły do domeny publicznej i każdy może korzystać z nich za darmo, bez nabywania praw majątkowych.

Domena publiczna obejmuje te dzieła, które powstały przed wprowadzeniem systemu praw autorskich, a także te, które były objęte prawem autorskim, ale od śmierci twórcy minęło 70 lat. Po przejściu danego dzieła do domeny publicznej każdy chętny użytkownik może to dzieło wydawać, zwielokrotniać i korzystać z niego na inne sposoby, pamiętając jednak o konieczności podania jego tytułu, a także imienia i nazwiska autora.

Kilka spośród dzieł Tuwima, Gałczyńskiego i Makuszyńskiego już 1 stycznia pojawiło się w formie e-booków w bibliotece internetowej Wolne Lektury. Można je znaleźć TUTAJ.

Z kolei spośród zagranicznych twórców, których dzieła 1 stycznia 2024 roku przeszły do domeny publicznej warto wymienić m.in. przedwcześnie zmarłego walijskiego poetę Dylana Thomasa, wybitnego rosyjskiego poetę i prozaika i laureata literackiej Nagrody Nobla – Iwana Bunina, a także amerykańskiego dramaturga i również laureata literackiego Nobla – Eugene’a O’Neilla.

źródło: Wolne Lektury, rynek-ksiazki.pl, booklips.pl


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się