VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta – Patriota – Prorok

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta – Patriota – Prorok

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta – Patriota – Prorok

Udostępnij

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta - Patriota - Prorok to cykl trzech spotkań poświęconych myśli i twórczości znamienitego poety i twórcy polskiego romantyzmu. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, wcześniej w środę na festiwalu odbędą się warsztaty kolażu.

VI Festiwal Teologii Politycznej: Adam Mickiewicz. Poeta - Patriota - Prorok to cykl trzech spotkań poświęconych myśli i twórczości znamienitego poety i twórcy polskiego romantyzmu. Każde z spotkań składać się będzie z dwóch części: panelu dyskusyjnego z udziałem wybitnych znawców (literaturoznawców, historyków sztuki, filozofów, historyków idei i ludzi kultury) Adama Mickiewicza oraz pokazu filmu. Podczas debaty dzieła Adama Mickiewicza będą czytać aktorzy filmowi i teatralni: Dariusz Jakubowski, Maja Komorowska i Andrzej Ferenc.

W spotkaniach wezmą udział Jacek Kopciński, Bernadetta Kuczera-Chachulska, Andrzej Waśko, Dariusz Gawin, Karol Samsel, Jan Sochoń, Tomasz Herbich, Ewa Hoffmann-Piotrowska, Zbigniew Kaźmierczyk.

Debaty wraz z pokazami filmów odbywać się będą w terminach: 7, 12 i 17 października w budynku Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego. Każde ze spotkań rozpoczyna się o godz. 18. Wszystkie spotkania transmitowane będą również online na kanale YouTube i stronie internetowej Teologii Politycznej. Obowiązuje rejestracja na poszczególne spotkania.

W środę podczas festiwalu odbędą się też warsztaty tworzenia kolaży, które poprowadzi Natalia Szerszeń, autorka kolaży tradycyjnych łączących słowo z obrazem oraz Michał Strachowski, artysta i grafik. Warsztat rozpocznie się krótkim wstępem poświęconym metodzie i historii kolażu. W dalszej części uczestnicy przejdą do artystycznej praktyki, wycinając i klejąc zgromadzone obrazy i słowa, które będą nawiązywać do epoki, twórczości i postaci Adama Mickiewicza.

źródło: PAP, Olga Łozińska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się