VII Kongres Biblioteczny w Lipsku

VII Kongres Biblioteczny w Lipsku

VII Kongres Biblioteczny w Lipsku

Udostępnij

Od 18 do 21 marca ponad 4000 uczestników przyjedzie na VII Kongres Biblioteczny w Lipsku. W ramach Targów Książki w Lipsku eksperci omówią ich przyszłość. W tych czasach zarówno biblioteki publiczne, jak i akademickie, "wymyślają się na nowo", przekształcając się w tak zwane lokalizacje stron trzecich - przestrzenie wymiany obok domu i pracy.

Ponadto biblioteki pozycjonują się jako strażnicy i interfejs naszego dziedzictwa kulturowego w trakcie cyfrowej transformacji i są ważnymi aktorami edukacji medialnej. We współpracy z Leipziger Messe projekt „Werkstatt +” pokazuje, jak edukacja cyfrowa może pracować z młodymi ludźmi. Odpowiemu na pytania, w jaki sposób biblioteki opanowują cyfrową transformację? W jaki sposób biblioteki mogą inspirować młodych ludzi w dobie usług internetowych i strumieniowych oraz promować znaczące wykorzystanie nowych mediów? W jaki sposób biblioteki wspierają badania w erze cyfrowej? Dlaczego Leipziger Messe łączy media cyfrowe z tradycyjną książką? Dlaczego holenderska księżniczka zajmuje się czytaniem i pisaniem? Te i wiele innych pytań, z którymi nasi goście spotkają się podczas otwierającej  7. Kongres Biblioteczny konferencji prasowej.

Otwarcie konferencji prasowej na 7. Kongres Biblioteczny w Lipsku

Czas: poniedziałek, 18 marca 2019, godzina 10:00
Mijesce: Centrum Kongresowe Lipsk, plenum, podium stowarzyszeń, Messe-Allee 1, 04356 Lipsk

Twoimi partnerami rozmowy są:

Dr. Heinz-Jürgen Lorenzen, prezes organizacji parasolowej niemieckich stowarzyszeń bibliotecznych „Library and Information Germany” (BID)
Prof. Dr Ulrich J. Schneider, dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej w Lipsku i przewodniczący komitetu lokalnego
Francine Houben, holenderska architektka, wielokrotna laureatka Achitecture i twórczyni wielu imponujących bibliotek, obecnie odpowiedzialna za restaurację nowojorskiej biblioteki publicznej
Oliver Zille, dyrektor Targów Książki w Lipsku
Księżniczka Petra Laurentien Brinkhorst, księżniczka Niderlandów i ambasador alfabetyzacji UNESCO


Moderacja: Frank Schütze, rzecznik prasowy 7. Kongresu Biblioteki

Ze względu na bardzo napięty harmonogram Francine Houben i księżniczki Petry Laurentien Brinkhorst, uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie prośby o rozmowę, aby odpowiedni przedział czasowy mógł być zarezerwowany wcześniej.
Księżniczka będzie dostępna do indywidualnych dyskusji tylko 18 marca od 14.00 do 15.00.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się