W 2021 r. wyższa dotacja celowa na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe

W 2021 r. wyższa dotacja celowa na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe

W 2021 r. wyższa dotacja celowa na podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe

Udostępnij

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało rozporządzenie ministra edukacji i nauki w sprawie udzielania dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe w 2021 r. Jej wzrost określono na poziomie 20 proc. Kwota dotacji na materiały ćwiczeniowe pozostanie taka sama jak w 2020 r.

W projektowanym rozporządzeniu, w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 czerwca 2020 r. w sprawie maksymalnych kwot dotacji celowej udzielanej na wyposażenie szkół w podręczniki i materiały edukacyjne (Dz. U. poz. 1137), zwiększeniu uległy kwoty dotacji celowej obliczanej i przyznawanej na wyposażenie publicznych szkół podstawowych i szkół artystycznych realizujących kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej w:

  • podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, podręczniki do zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego  lub materiały edukacyjne – w przypadku klas I–III w wysokości 90 zł na ucznia;
  • podręczniki lub materiały edukacyjne w wysokości:

- 168 zł na ucznia - w przypadku klasy IV,

- 216 zł na ucznia - w przypadku klasy V i VI,

-300 zł na ucznia - w przypadku klasy VII i VIII.

Natomiast kwota dotacji celowej na materiały ćwiczeniowe pozostaje niezmieniona i wynosi do 50 zł na ucznia - w przypadku klas I-III oraz do 25 zł na ucznia - w przypadku klas IV-VIII. Zmianie także nie uległa kwota refundacji, o której mowa w art. 57 ust. 4 ustawy  z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych.

Resort edukacji proponuje, by rozporządzenie weszło w życie z dniem 1 kwietnia 2021 r.

"Zaproponowany termin umożliwi dyrektorom szkół przekazanie informacji niezbędnych do ustalenia wysokości dotacji celowej oraz złożenie wniosku o dotację na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych na rok szkolny 2021/2022 zgodnie z terminem określonym w art. 58 ust. 4 ustawy" - czytamy w uzasadnieniu rozporządzenia. 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się