Premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa – tego brakowało w internecie!

Premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa – tego brakowało w internecie!

Premiera Wirtualnej Przygody Pana Kleksa – tego brakowało w internecie!

Udostępnij

Bajka Panka Kleksa 3 lutego uruchomi pierwszą taką w Polsce innowacyjną platformę – Wirtualną Przygodę Pana Kleksa. Ta skierowana do najmłodszych, rozgrywająca się w wirtualnym świecie zabawa jest rozszerzeniem stacjonarnej działalności popularnej „Bajki”. Decydując się na zakup biletu, otrzymujemy dostęp do rozgrywki na żywo, stawiającej na zabawę, rozwój i edukację dzieci.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy (takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza). Uczestnicy stworzą swoje własne avatary i pod czujnym okiem profesora Kleksa (w rolę którego wciela się przewodnik Bajki Pana Kleksa) wyruszą na poszukiwania zaginionych magicznych guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Rozgrywka na żywo obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody uczestnicy znajdą również kryształy wiedzy, zawierające naukowo-historyczne ciekawostki.

Jak mówi Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny firmy New Amsterdam, odpowiedzialnej za powstanie Wirtualnej Przygody Pana Kleksa: „technologia w tej przygodzie to jedynie narzędzie pomagające uruchomić wyobraźnię, wyzwolić wspólne emocje oraz podkreślić prawdę opowieści – na tym polega prawdziwy storytelling”.

W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany przewodnik, który wciela się w rolę pana Kleksa lub królowej Aby. Sprawia to, że rozrywka jest przemyślana i wartościowa, a dzieci nie są pozostawione same sobie w wirtualnym świecie. Biletowany dostęp gwarantuje udział w bezpiecznej rozrywce, w której uczestnicy nie są anonimowi.

Ważnym elementem Wirtualnej Przygody jest wykorzystanie przestrzennego dźwięku. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań na żywo.

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa Bajki Pana Kleksa w Katowicach, pierwszej w Polsce wytwórni kultury, nauki i zabawy. Od otwarcia w grudniu 2019 w katowickiej Fabryce Porcelany, cieszyła się dużym zainteresowaniem rodzin z całej Polski.

„Pandemia zaskoczyła nas po czterech miesiącach od otwarcia. Byliśmy świadomi, że w tak krótkim czasie nie byliśmy w stanie zbudować rzeszy fanów, którzy pomogą nam przetrwać ten niezwykle trudny czas. Początkowo byliśmy przerażeni sytuacją, ale bardzo szybko rozpoczęliśmy działania w sieci” - mówi Grzegorz Pietraszewski, założyciel i pomysłodawca Bajki Pana Kleksa.  

Zwieńczeniem przeprowadzonych z sukcesem spotkań, akcji i eventów online stała się Wirtualna Przygoda Pana Kleksa. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Decydując się na zakup biletu otrzymujemy aplikację do pobrania oraz dostęp do 60 minut zabawy na żywo w towarzystwie bajkowego przewodnika.

Wirtualna Przygoda zostanie uruchomiona już 3 lutego. Bilety w cenie 29 zł są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej https://bajkapanakleksa.pl/wirtualna-przygoda-pana-kleksa/. Do uruchomienia aplikacji wymagany jest komputer z systemem Windows 10.

Projekt jest realizowany w ramach Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Zdjęcia do pobrania: https://pap-mediaroom.pl/ludzie-i-kultura/premiera-wirtualnej-przygody-pana-kleksa-tego-brakowalo-w-internecie

Źródło informacji: Bajka Pana Kleksa – Centrum Kultury Nauki i Zabawy


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się