Ogólnopolska Izba Księgarń
W Impulsie znajdziecie pedagogikę na najwyższym poziomie

W Impulsie znajdziecie pedagogikę na najwyższym poziomie

W Impulsie znajdziecie pedagogikę na najwyższym poziomie

Udostępnij

Krakowska Oficyna Wydawnicza IMPULS nie zwalnia tempa. Proponuje kolejne nowości tytułowe z dziedziny pedagogiki niepełnosprawnych.

remiery Impulsu - niepełnosprawność

Uznanie dorosłości człowieka z niepełnosprawnością
Iwona Myśliwczyk

Uznanie
                         dorosłości człowieka z
                         niepełnosprawnością

Inspiracją do napisania tej książki była przede wszystkim chęć poznania i zrozumienia dorosłości osób o niepełnej sprawności intelektualnej, która jest lub nie jest uznana przez rodzinę, specjalistów, pracowników instytucji i innych grup środowiska społecznego. Autorka chciała zobaczyć, jak osoby te rozumieją, definiują, doświadczają uznania/deficytu uznania własnej dorosłości. Zrozumieć świat dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną to poznać ich osobowość, marzenia, zainteresowania oraz problemy dnia codziennego, będące konsekwencją niepełnosprawności, ale przede wszystkim postaw społecznych konstruowanych w wyniku braku akceptacji dla tego, co „inne”...

Polecamy naszą nowości

Premiery Impulsu - pedagogika

Animacja społeczno-kulturalna współczesne wyzwania
Młodzież i seniorzy jako odbiorcy kultury

Mariusz Cichosz, Monika Lewicka i Aldona Molesztal

Animacja
                          społeczno-kulturalna
                          współczesne
                          wyzwania

Autorzy tej monografii starali się podejść do tematyki dość szeroko, rekonstruując zagadnienie animacji społeczno-kulturalnej w tradycji pedagogiki kultury czy edukacji humanistycznej, jak również wskazując na osiągnięcia i rozstrzygnięcia, jakie w tym zakresie wypracowano w pedagogice społecznej. Kierunki tych poszukiwań i rekonstrukcji zostały zawarte w rozdziale pierwszym. Jeśli zaś chodzi o podejmowane i realizowane dziś działania wychowawcze i animacyjne związane z kulturą, szczególnie w kontekście ich współczesnych przemian i wyzwań, uwzględniono w książce dwa wątki takich uwarunkowań – w odniesieniu do młodzieży i seniorów. Te dwa biegunowo różne i odmienne obszary oddziaływań wydają się szczególnie wrażliwe i podatne na zmiany kulturowe i w rezultacie niosą zapotrzebowanie na specyficzną praktykę wychowawczo-animacyjną. Stanowią więc tym samym szczególne wyzwanie dla współczesności...

Polecamy nowość w Impulsie

Premiery 2019

Edukacja małego dziecka. Tom 14 Konteksty społeczne i międzykulturowe
Urszula Szuścik, Ewa Ogrodzka-Mazur i Anna Szafrańska

Edukacja małego
                          dziecka. Tom 14 Tom 14 serii Edukacja małego dziecka, zatytułowany Konteksty społeczne i międzykulturowe, prezentuje kolejne rozważania teoretyczne i praktyczne nad współczesnymi problemami rozwoju twórczego dziecka. Kontekstom społecznym i międzykulturowym oraz tendencjom i problemom edukacji małego dziecka poświęcone są opracowania zamieszczone w tej publikacji. W poszczególnych tekstach znajdują się poglądy, propozycje oraz wyniki badań i studiów dotyczące różnych obszarów funkcjonowania dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym we współczesnej rzeczywistości społeczno-kulturowej.
Prezentowany tom składa się z dwóch części. W pierwszej, noszącej tytuł Społeczne konteksty dziecka i dzieciństwa – propozycje teoretyczne i rozwiązania praktyczne, autorzy zwracają uwagę m.in. na potrzebę opracowania metodologii badań nad dzieciństwem.

Polecamy naszą kolejną nowości
 

Wznowienie mutyzmu

Mutyzm wybiórczy. Trzy spojrzenia
Monika Cabała, Agnieszka Leśniak-Stępień, Renata Szot i Katarzyna Szyszka

Mutyzm wybiórczy

Problematyka komunikacji i mowy (zarówno elementów werbalnych, jak i niewerbalnych) w kontekście ich istoty, rozwoju, doskonalenia, mechanizmów funkcjonowania stanowi ważny i niewątpliwie aktualny problem wielu dyscyplin wiedzy o człowieku, szczególnie logopedii i pedagogiki specjalnej. Istniejące powiązania pomiędzy rozwojem komunikacji i rozwojem psychoemocjonalnym, społecznym, sukcesem edukacyjnym w czasie kształcenia instytucjonalnego, a także samorealizacją czy autonomią osobową w sytuacji dziecka z mutyzmem są niezwykle istotne nie tylko w wymiarze teoretycznym, lecz także praktycznym. [...]

Niniejsza publikacja może posłużyć jako praktyczna pomoc dla wszystkich osób zajmujących się mutyzmem : nauczycieli, pedagogów, logopedów, a także rodziców dzieci z mutyzmem. Przybliża tematykę trudności komunikacyjnych dzieci z mutyzmem oraz możliwości organizacji i realizacji specjalistycznego wsparcia logopedycznego, medycznego, psychopedagogicznego dla dzieci z tym zaburzeniem.

Polecamy 4 wydanie 2019 Mutyzmu wybiórczego w Impulsie
 


Bestsellery edukacyjne Impuls za styczeń/luty 2019. Najlepsza 10.tka miesiąca
 

 Bestsellery edukacyjne ImpulsPoniżej przedstawiamy nasze bestsellerowe publikacje za miesiąc styczeń i luty 2019 r. – tytuły drukowane i wznawiane, których popularność zaskoczyła nawet nas, stanowiące świetny przykład na to, że dobrze przygotowana książka zawsze znajdzie swojego odbiorcę. I choć poszczególne publikacje zdobyły liczne wyróżnienia na konkursach literackich i branżowych, to nas jednak najbardziej cieszy zadowolenie czytelników, którego wciąż nam za mało...

W styczniu 2019 naszą najpopularniejszą książką została topowa publikacja Impulsu śpiewnik Katarzyny Jasieńskiej-Zachwatowicz Co babcia i dziadek śpiewali... bez dwóch zdań to nasza TOP 1 w niemalże każdym notowaniu. Brawo!

Zapraszamy do naszych książek, autorów, do nas!  A czy Ty znasz już te książki?

Poznajcie nasze najlepsze książki m-ca

 

Kontakt

| Jak wydać książkę w Impulsie? | Multimedia | Promocje

Oficyna Wydawnicza "Impuls", ul. Fatimska 53 b, 31-831 Kraków

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się