W piątek w stolicy Wielkopolski rozpoczną się Poznańskie Targi Książki

W piątek w stolicy Wielkopolski rozpoczną się Poznańskie Targi Książki

W piątek w stolicy Wielkopolski rozpoczną się Poznańskie Targi Książki

Udostępnij

Blisko 150 wystawców, spotkania z ponad setką pisarzy, strefy tematyczne, a także konferencje i warsztaty złożą się na rozpoczynające się 6 marca w stolicy Wielkopolski Poznańskie Targi Książki. Tegoroczna edycja wydarzenia, pod hasłem „Spotkania z wyobraźnią”, potrwa do 8 marca.

estnicy Poznańskich Targów Książki 2020 będą mogli zobaczyć ekspozycje zarówno największych wydawnictw, jak i niszowych, publikujących ambitne książki mniej znanych autorów z Polski oraz zagranicy.

Będzie to także okazja, aby spotkać się z ulubionymi pisarzami. W tym roku spotkania zaplanowano z ponad 110 autorami. Podczas targów w Poznaniu obecni będą m.in.: Filip Springer, Katarzyna Bonda, Ałbena Grabowska, Oleh Poliakov, Marcel Moss, Marcin Szczygielski, Aneta Jadowska, Aleksandra Michta, oraz Magdalena Muszyńska-Chafitz. W trakcie tegorocznej edycji odbędzie się również spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem czy lektorem audiobooków i seriali na platformie Netflix Alkiem Pawlikowskim.

Podobnie jak w poprzednich latach, uczestnicy targów będą mieli okazję zwiedzania ekspozycji wystaw z cyklu Salon Ilustratorów oraz Mistrz Ilustracji. Na pierwszej z nich uczestnicy zobaczą prace młodych, obiecujących polskich ilustratorów. Z kolei Mistrzowie Ilustracji to pokaz twórczości prac wybitnych artystów - w tym roku zaprezentowane zostaną dzieła Janusza Grabiańskiego, laureata nagrody New York Times za najlepiej zilustrowaną książkę dla dzieci „The Big Book of Animal Stories” w 1961 roku, autora m.in. ilustracji do „Elementarza”, na którym wychowało się pokolenie Polaków.

W programie Poznańskich Targów Książki znajdą się także zajęcia i warsztaty dla dzieci i dorosłych. Dzieci będą mogły wziąć udział m.in. w zajęciach pt. „Tworzymy Książkę”, zaś młodzież - w zajęciach „Przedsiębiorczość? Sprawdzam!”, czy warsztatach chińskiej kaligrafii. W trakcie targów odbędą się też warsztaty z pisania - jeden z nich „Knujemy i spiskujemy, czyli wymyślamy kryminał” odbędzie się z udziałem Piotra Bojarskiego.

Podczas targów zaplanowano także szereg konferencji, spotkań i prelekcji dla profesjonalistów. Ponadto przedstawiciele wydawnictw, bibliotekarze i tłumacze mogą wziąć udział w otwartych panelach i spotkaniach branżowych dotyczących m.in. prawa autorskiego czy kompetencji w edukacji.

Pierwszego dnia wydarzenia, podczas ceremonii otwarcia, wręczone zostaną Nagrody Pegazika w kategoriach: twórca książki dla dzieci i przyjaciel książki dla dzieci, oraz nagrody w konkursach na najlepsze książki naukowe i popularnonaukowe.

Tegoroczna edycja Poznańskich Targów Książki 2020 pod hasłem „Spotkania z wyobraźnią” odbędzie się w dniach 6-8 marca. Udział w wydarzeniu, organizowanym przez Grupę MTP, jest bezpłatny.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się