Ogólnopolska Izba Księgarń
Poznańskie Targi Książki

Poznańskie Targi Książki

W przyszłym roku ruszają Poznańskie Targi Książki

Udostępnij

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapowiedziały zorganizowanie nowej imprezy pod nazwą „Poznańskie Targi Książki”, której pierwsza edycja odbędzie się w dniach 1-3 marca przyszłego roku. To nowa formuła, ale oparta na wieloletnich doświadczeniach organizowanych w Poznaniu dwóch imprez specjalistycznych: Targów „Pegazik”, czyli Poznańskich Spotkań Targowych – Książka dla Dzieci i Młodzieży, oraz Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Mające dwudziestoletnią tradycję imprezy organizowane są w ostatnich latach przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.

W informacji przekazanej wydawcom podczas niedawnych Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie organizatorzy zapewniają: „chcemy stworzyć targi książki, na których każdy znajdzie inspirującą lekturę. Chcemy by były miejscem spotkań wszystkich miłośników dobrej literatury. Chcemy zachwycać książką małych i dużych odbiorców”.

Targom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program, bogaty w spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, panele i spotkania w gronie specjalistów. Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz Ilustracji czy Salon Ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową.

Poznańskich Targom Książki towarzyszyć będą dwie tradycyjne imprezy: Targi Edukacyjne oraz Edutec czyli Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. W ubiegłym roku cztery organizowane jednocześnie imprezy odwiedziło 37,2 tys. ludzi.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się