W REBISie: 'Hitler", Brendan Simms - nowa, monumentalna biografia przywódcy III Rzeszy

W REBISie: 'Hitler", Brendan Simms - nowa, monumentalna biografia przywódcy III Rzeszy

W REBISie: 'Hitler", Brendan Simms - nowa, monumentalna biografia przywódcy III Rzeszy

Udostępnij

Szanowni Państwo,„Nowa, monumentalna biografia”. Tak o książce Brendana Simmsa pt. HITLER powiedział Timothy Snyder z „New York Timesa”. Wreszcie ten tytuł pojawi się w Polsce – premiera 21.11.23

Adolf Hitler jest jedną z najczęściej opisywanych postaci w historii, a mimo to wiele  najważniejszych informacji o nim jest przekłamanych. Nowa biografia przywódcy Trzeciej Rzeszy, autorstwa Brendana Simmsa, w pełni wyjaśnia przekonania Führera, pokazując, że to idee są głównym źródłem jego najbardziej morderczych zachowań.

Czerpiąc z najaktualniejszych źródeł, Brendan Simms prześledził czynniki kształtujące Hitlera, który Stany Zjednoczone i Imperium Brytyjskie obrał jako model dla niemieckiego imperium, podobnie opartego na zawłaszczaniu ziemi, rasizmie i przemocy. Celem Hitlera było stworzenie analogicznej globalnej przyszłości dla Niemiec – kraju, który w prze­ciwnym razie wydawał mu się skazany nie tylko na nieistotność, ale poprzez emigrację i obce wpływy na zagładę. Ostatecznie osiągnięcie celu mogła zapewnić Hitlerowi jedynie dominacja nad światem, a do jego pokonania potrzebna była nieomal ogólnoświatowa koalicja.

Opinie o książce:

„Książka Hitler podważa część naszych wieloletnich wyobrażeń o człowieku, który w latach 1933‒1945 rządził nazistowskimi Niemcami... Bardzo prowokujące”.‒ „Financial Times”

 „Simms stawia śmiałą tezę ‒ że największą obsesją Hitlera nie był komunizm, ale raczej Anglo-Ameryka i światowy kapitalizm. Ta książka to pełne pasji, oryginalne studium, które wzbogaca trwające badania”. - „Kirkus Reviews”

 „Radykalna nowa ocena światopoglądu Führera i powodów, dla których pogrążył świat w globalnej wojnie”.‒ „Daily Mail”

„Biografia Simmsa przyciąga uwagę swoją oryginalnością i czystą inteligencją. Prowokująca do myślenia, inspirująca biografia, którą wszyscy historycy Trzeciej Rzeszy będą musieli potraktować poważnie”.-  „The Irish Times”


Kilka słów o autorze:

Brendan Simms, jest profesorem historii stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Cambridge. Jego najważniejsze książki to Unfinest Hour: Britain and the Destruction of Bosnia (kandydat do Nagrody Samuela Johnsona) i Taniec mocarstw. Walka o dominację w Europie od XV do XXI wieku, która zebrała nadzwyczaj pochlebne recenzje.

 

 

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się