Festiwal Wyczytanej Książki. Rzeszów

Festiwal Wyczytanej Książki. Rzeszów

W Rzeszowie startuje Festiwal Wyczytanej Książki.

Udostępnij

2 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na Festiwal Wyczytanej Książki. Książka będzie tematem rozmów i dyskusji z cenionymi literatami, podarunkiem, źródłem dobrej zabawy, inspiracją i tworzywem artystycznym.

Motywem przewodnim Festiwalu jest książka wielokrotnie czytana, również ta bardzo zniszczona i wydawałoby się bezużyteczna. W ciągu tych czterech czerwcowych dni zapraszamy do wzięcia udziału w atrakcjach promujących czytelnictwo w formie zabawy: warsztatów dla dzieci czy międzypokoleniowych spotkań, podczas których dziadkowie będą czytać książki swoim wnukom. Książka będzie tematem rozmów i dyskusji z cenionymi literatami, podarunkiem, źródłem dobrej zabawy, inspiracją i tworzywem artystycznym. Będzie się można nią podzielić, dostać lub kupić za symboliczna złotówkę - zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.
 
Gośćmi specjalnymi Festiwalu będą autorzy książek dla dorosłych, a także dla dzieci:
 
 
BARBARA GAWRYLUK - dziennikarka radiowa, tłumaczka i autorka książek dla dzieci. Na swoim koncie ma takie tytuły jak „W zielonej dolinie” i „Czarna, Klifka i tajemnice z dna morza”, a jej powieść „Zuzanka z pistacjowego domu” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.
 
WOJCIECH WIDŁAK - autor książek z serii o Panu Kuleczce i innych powieści dla najmłodszych, które tworzy już od dwudziestu lat. Wielokrotnie nominowany w plebiscytach; laureat Nagrody Literackiej Srebrny Kałamarz im. Hermenegildy Kociubińskiej, Best European Schoolbook Award i Pegazika 2016 w kategorii „Twórca książki dla dzieci i młodzieży”.
 
KRZYSZTOF VARGA - pisarz, dziennikarz, krytyk literacki. Autor kilkunastu książek, m.in.: „45 pomysłów na powieść”, „Nagrobek z Lastryko”, „Egzorcyzmy księdza Wojciecha”, „Sonnenberg”. Nominowany do Nagrody Literackiej „Nike" w 2002 i 2008 r. W 2009 r. otrzymał nagrodę czytelników Nike za „Gulasz z turula".
 
JACEK DEHNEL - pisarz i poeta. Na swoim koncie ma wydanych osiem tomików poezji oraz kilkanaście książek pisanych prozą. Jest także autorem przekładów dzieł zagranicznych oraz felietonistą portalu Wirtualna Polska w dziale „Książki” i tygodnika Polityka. W 2007 r. został laureatem Paszportu Polityki w kategorii Literatura, natomiast rok później otrzymał od Rady Języka Polskiego tytuł Honorowego Ambasadora Polszczyzny, zaś w 2011 r. tytuł Młodego Ambasadora Polszczyzny.
 
FILIP ŁOBODZIŃSKI - polski dziennikarz, na przestrzeni lat współpracujący z Przekrojem, Newsweekiem, radiową Trójką, Polsatem News i TVN 24. Jest także muzykiem i autorem tekstów piosenek. Jako dziecko wystąpił w kilku filmach, m.in.: „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana” i „Poszukiwany, poszukiwana”.
 
PRZEMYSŁAW WECHTEROWICZ - autor książek obrazkowych dla dzieci, takich jak „Wielkie marzenia”, „W pogoni za życiem”, „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych", czy „Proszę mnie przytulić”, za którą został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy. Jego książki tłumaczone były na osiemnaście języków.

Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/imprezy/zapowiedzi-imprez/a/w-rzeszowie-startuje-festiwal-wyczytanej-ksiazki-bedzie-varga-lobodzinski-dehnel,13229068/
 
 
 
 
 
 
 

/


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się