Wydawnictwo Jedność
Nagroda Literacka Gryfia 2018

Nagroda Literacka Gryfia 2018

Gryfia dla Martyny Bundy

Udostępnij

W Szczecinie podczas uroczystej gali wręczono dziś po raz siódmy Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia. Laureatką została Martyna Bunda za powieść „Nieczułość”.

Do tegorocznej Nagrody Gryfia nominowane były także: Weronika Gogola za „Po trochu”, Patrycja Gryciuk za „Trzy godziny ciszy”, Monika Piątkowska za „Prusa. Śledztwo biograficzne” oraz Katarzyna Wężyk za „Kanadę. Ulubiony kraj świata”. Zwyciężczyni otrzymała nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia przyznaje „Kurier Szczeciński”. Pierwszą Laureatkę ogłoszono w 2012 roku. Została nią Magdalena Tulli, uhonorowana za powieść „Włoskie szpilki”. W poprzednich latach nagrodę otrzymały Zyta Oryszyn, Małgorzata Rejmer, Ewa Winnicka, Anna Janko i Katarzyna Boni.

Gryfia przyznawana jest za najlepszą książkę literacką bądź książkę humanistyczną o wartościach literackich w roku poprzedzającym daną edycję nagrody. To jedyna w Polsce nagroda literacka tego rodzaju.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się