W sprawie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS

W sprawie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS

W sprawie Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS

Udostępnij

Zapadła decyzja o przeniesieniu ceremonii wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS oraz 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień.

Szanowni Państwo,
doskonale zdajemy sobie sprawę, w jakiej sytuacji znaleźliśmy się jako społeczeństwo. Dzieją się rzeczy wpływające na codzienne życie każdej i każdego z nas, w tym – oczywiście – na sposób funkcjonowania instytucji kultury. Z tych powodów oraz z uwagi na rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 20 marca w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii oraz zaleceń Prezydenta Wrocławia, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu ceremonii wręczenia Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej SILESIUS oraz 5. edycji Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius na jesień. Tym samym w roku 2020 dojdzie do – skądinąd symbolicznego – połączenia w czasie dwóch najważniejszych miejskich nagród literackich, których Wrocławski Dom Literatury jest operatorem: Silesiusa oraz Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Mówimy o połączeniu symbolicznym, gdyż od początku istnienia Nagród patronuje im Johannes Scheffler, czyli właśnie Anioł Ślązak, Angelus Silesius.

Ze względów oczywistych zmieni się kalendarz pracy jury Silesiusa. Poinformujemy Państwa o terminie ogłoszenia nominacji tak szybko, jak to będzie możliwe.

Laureatów Angelusa i Silesiusa poznamy w sobotę 17 października, podczas wspólnej dla obu wyróżnień gali. Towarzyszący tradycyjnie Silesiusowi Międzynarodowy Festiwal Poezji Silesius rozpocznie się 12 października i potrwa do niedzieli 18-go.

W najbliższych dniach planowaliśmy ogłosić jego program. Dołożymy wszelkich starań, by działania październikowe jak najbardziej pokrywały się z tymi już zaplanowanymi na maj, jednak z powodów oczywistych podanie szczegółów jest teraz niemożliwe. Na pewno nie zmieni się rdzeń programu, czyli czekają nas spotkania z poetkami i poetami nominowanymi do Silesiusa, a gościem honorowym będzie Litwa. I w stolicy Dolnego Śląska pojawi się dużo poezji, bardzo dobrej poezji.

Do zobaczenia we Wrocławiu!   

Zespół Wrocławskiego Domu Literatury


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się