Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów 2021

Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów 2021

Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów 2021

Udostępnij

Od 12 do 18 września odbywać się będzie Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów. Za jego realizację odpowiada Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawa. Kuratorkami Tygodnia są Justyna Czechowska i Anna Karczewska.

W programie m.in. literacki open mic na Placy Defilad, gdzie mieszkanki i mieszkańcy miasta będą mogli przeczytać fragmenty ulubionych książek, spotkania z laureatkami i laureatami Nagrody Literackiej Miasta Warszawa, spotkania i czytania autorskie w księgarniach, koncert i literacka potańcówka w Barze Studio, gra miejska, konkursy i wiele innych atrakcji.

Tydzień zostanie zainaugurowany podczas Warszawskich Targów Książki panelem na temat roli księgarń i antykwariatów w kształtowaniu lokalnych społeczności, na zakończenie zaś odbędzie się gala przyznania nagrody dla Ulubionej Księgarni Warszawy organizowanej przez Urząd m. st Warszawy, Polską Izbę Książki, Bibliotekę Analiz i Stowarzyszenie Księgarzy Polskich Okręg Warszawa.

Jak zapowiada organizator, “w ramach wsparcia księgarń przeznaczymy pulę 10 tys. zł na organizację wydarzeń w księgarniach i antykwariatach. Powstanie także mapa Warszawy z naniesionymi księgarniami, która będzie dystrybuowana podczas targów książki”.

 
Autor: ET
 
źródło: https://rynek-ksiazki.pl

Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się