Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej od 1 lipca

Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej od 1 lipca

Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej od 1 lipca

Udostępnij

Dzięki inicjatywie Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej między 1 lipca a 31 sierpnia warszawiacy przekonają się, że czytanie książek da się połączyć z zakupami spożywczymi, a wizyta w serwisie rowerowym to najlepszy moment na delektowanie się poezją.

W pięciu miejscach Warszawy powstaną specjalne punkty do czytania książek, a każda Warszawska Czytelnia Nagrody Literackiej zostanie zaopatrzona we wszystkie książki nominowane do 14. Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. Wśród nich znajdą się cztery nagrodzone tytuły: „Tkanki miękkie” Zyty Rudzkiej (proza), „Zakłady holenderskie” Radosława Jurczaka (poezja), „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich (literatura dziecięca) oraz „Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949” Grzegorza Piątka (książka o tematyce warszawskiej).

„»Dzika rzecz« w kolejce do fryzjera, »Tkanki miękkie« w warzywniaku, a »Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki« w serwisie rowerowym – wszędzie można czytać książki” – czytamy w materiale prasowym.

Miejsca na Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej zostały dobrane tak, aby znalazły się one w pobliżu miejsc, gdzie warszawiacy załatwiają swoje codzienne sprawy. W lekturę na wygodnym leżaku będzie można się zatem zagłębić przy warzywniaku „Owoce, Warzywa” na ulicy Kazimierzowskiej 10, w sklepie i serwisie rowerowym „Bajki z bajki” przy al. J. Waszyngtona 136, w sklepie ogrodniczym „Dom Roślin” przy ul. Z. Krasińskiego 18, u barbera „Ferajna” przy ul. Gen. W. Andersa 6 oraz przy „Na Gramy. Sklep Bez Plastiku” na ul. Pięknej 24/26A.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to najstarsze wyróżnienie literackie w Polsce, sięga w swojej historii lat 1926-38, a w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku. Fundatorem i organizatorem Nagrody jest m.st. Warszawa. Wśród laureatów i laureatek znajdziemy m.in. Wiesława Myśliwskiego, Ewę Lipską, Łukasza Orbitowskiego, Justynę Bednarek, Annę Bikont, Jakuba Żulczyka. Nagroda łączy również promocję czytelnictwa, dlatego też towarzyszy jej szereg wydarzeń popularyzujących literaturę i zachęcających do czytania. W tym roku są to m.in.: czytanie książek laureatów online, inicjatywa Warszawskie Czytelnie Nagrody Literackiej oraz konkursy w mediach społecznościowych.

źródło: PAP, Anna Kruszyńska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się