We Włoszech państwo wesprze kulturę kwotą miliarda euro

We Włoszech państwo wesprze kulturę kwotą miliarda euro

We Włoszech państwo wesprze kulturę kwotą miliarda euro

Udostępnij

Miliard euro wsparcia dla kultury we Włoszech, pogrążonej w kryzysie z powodu pandemii, zapowiedział w środę minister kultury Dario Franceschini. Większość tej kwoty zostanie wyasygnowana w najbliższym czasie.

Przedstawiając informację w Senacie na temat wsparcia dla kultury, szef resortu wyjaśnił, że 1 mld euro to suma środków, wyasygnowanych w rządowym dekrecie o pomocy dla różnych branż i dziedzin aktywności, 130 mln euro pomocy dla kin i teatrów oraz innych funduszy dla przedstawicieli tego sektora, zasiłki postojowe i zapomogi w wysokości 600 euro miesięcznie.

Franceschini ogłosił, że 80 proc. tej kwoty zostanie oddanych do dyspozycji natychmiast po przyjęciu dekretu w tej sprawie przez Radę Ministrów.

Szef resortu, w którego kompetencji jest też turystyka, poinformował o przygotowywanej przez rząd bezzwrotnej pomocy dla tego sektora, znajdującego się w głębokim kryzysie. Według statystyk zagrożonych jest około 40 tys. działających w nim firm i ponad 140 tys. miejsc pracy.

[źródło: PAP, Sylwia Wysocka]


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się