Jedność - Wakacje z książkami
, Weekend Księgarni Kameralnych, Tajne komplety

, Weekend Księgarni Kameralnych, Tajne komplety

Weekend Księgarń Kameralnych w Tajnych!

Udostępnij

Tajne Komplety dołączają do obchodów Weekendu Księgarń Kameralnych 2018,   który rozpoczyna się już w ten piątek! Zapraszamy gorąco do udziału w   wydarzeniach, o których poniżej.

Piątek, 20.04, godz. 17.00

Spotkanie z Jackiem Gutorowem, tłumaczem i autorem opracowania antologii
poezji brytyjskiej "Wygnani z raju" oraz autorem książki "Monaten".
Książki ukazały się w Tajne Komplety - seria wydawnicza
Prowadzenie: Radosław Wiśniewski
Wstęp wolny.

Siedem lat - tyle poświęcił Jacek Gutorow tłumaczeniom poezji DavidaJonesa (1895-1974), Geoffreya Hilla (1932-2016) i Charlesa Tomlinsona  (1929-2015). Wydana przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza książka  "Wygnani z raju" stanowi wybór twórczości poetyckiej tych trzech ważnych,  ale praktycznie nieznanych w Polsce brytyjskich autorów.
Pieczołowitą pracę translatorską Jacka Gutorowa dopełniają również wyczerpujące szkice krytyczne jego autorstwa, które wprowadzają w  twórczość każdego ze spolszczonych autorów. Dzięki temu "Wygnani z raju"  to możliwość obcowania z kanoniczną brytyjską poezją i solidne  wprowadzenie do twórczości trzech niezwykłych klasyków-outsiderów.Piątek 20.04, godz. 18.30
Spotkanie poświęcone zbiorowej publikacji "Dolny Śląsk. Pamiętam Powódź".
Wstęp wolny.


W 2017 roku realizatorzy projektu odwiedzili kilkanaście dolnośląskich  miejscowości, w których realizowali badania terenowe, spotykali się z mieszkańcami i gromadzili materiały audiowizualne. Bielawa, Brzeg Dolny,  Dzierżoniów, Głogów, Jeszkowice, Kamieniec Wrocławski, Kłodzko, Legnica, Łany, Nowa Ruda, Pieszyce, Rzeczyca, Ścinawa, Świdnica, Świebodzice,  Wrocław. W większości z tych miejsc byli wielokrotnie.

Eseje, dziesiątki wspomnień, trzy dzienniki, reportaż, opowiadanie,  scenariusz filmowy, wywiad, grafiki, archiwalne zdjęcia, fotoreportaż - tak o powodzi z 1997 r. jeszcze nie opowiadano.
Sobota, 21.04, godz. 17.00
Spotkanie poświęcone powieści "Wstyd" z autorką, Igą Zakrzewską-Morawek. 
Prowadząca: Olga Szelc. Wstęp wolny.


Trzy zwyczajne kobiety z kamienicy na wrocławskim Nadodrzu. Może znasz je  z sąsiedztwa albo spotykasz w domu? Może jesteś jedną z nich? I wstydzisz  się tego.

Zośkę porzuciła pracująca na kolei matka. Dziewczyna do dziś czuje smak  upokorzenia, które rośnie jak gula w gardle na wspomnienie przypalonych  ziemniaków z zakładowej stołówki. Marta nawet nie chce pamiętać swojego  panieńskiego nazwiska - w jej uszach brzmi jak nie raz wymierzony policzek. A Bosa nawet wyrwana ze snu poda wartość liczby Pi. Pijany ojciec dobrze ją wyćwiczył.

Losy tych trzech kobiet skleja toksyczny wstyd. Udają, że go nie ma, ale  on jest i płynie wartko w ich żyłach. Przechodzi z matki na córkę, z  pokolenia na pokolenie. I truje.

"Najpierw trzeba się zawsze ukłonić i TO powiedzieć. Że "dzień dobry". Nawet gdy ktoś cię nie widzi, nie lubi, gdy ty kogoś nie lubisz, gdy ktoś  ci mówi, że jesteś gruba, taki pączek brzydki. Kiedy twoja matka wariatka,  a ojciec pijak. Skoro pijak, a ty jego córka, to przecież oczywiste, że  jaki ojciec, taka córka. A kilkanaście lat później zachodzisz w ciążę,
rodzisz albo nie rodzisz i nie dziwi nic. Schemat się powtarza, choćby ci  się wydawało, że ty nigdy, że ty inaczej, ty na pewno nie.
Niedziela, 22.04, godz. 12.00
Obrazy filozofii: warsztaty filozoficzne dla dzieci w wieku 6-12 lat. Temat: o istocie rzeczy.
Wpisowe: 20 zł / os.


Jaka jest istota orzecha włoskiego? Czy orzech jako krem w cieście i jako  drzewo jest wciąż orzechem? Czy stół bez nogi wciąż jest stołem? Obrazy Filozofii to warsztaty filozofii dla dzieci. To miejsce, gdzie  szlifuje się autonomię myślenia małego człowieka. Tu słowo łączy się z  obrazem.
Warsztaty prowadzi Kama Morawska.


------------------------
Tajne Komplety
Księgarnia Partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej
Przejście Garncarskie 2
Wrocław 50-107

Czynne: pn.-pt.: 9-20, sob.: 10-20, nd.:10-18


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się