Wydawnictwo Jedność
Rowerem na szczyt

Rowerem na szczyt

„Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką” - książka Mai Włoszczowskiej ukazała się nakładem wydawnictwa Agora

Udostępnij

Maja Włoszczowska – mistrzyni świata i dwukrotna ​wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy, napisała poradnik rowerowy dla całej rodziny. Książka „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką”, której współautorką jest dziennikarka Karolina Oponowicz, ukazała się na rynku 11 kwietnia, nakładem Wydawnictwa Agora.

Który sport jest najfajniejszy i dlaczego jest to kolarstwo górskie? Jak wybrać odpowiedni rower i kask? Co zrobić, gdy brakuje motywacji by iść na trening? Ile pączków można zjeść w tłusty czwartek? I najważniejsze: jak zostać mistrzem? Te i wiele innych pytań Maja Włoszczowska, jedna znajpopularniejszych polskich sportsmenek, regularnie słyszy od swoich kibiców, amatorów kolarstwa, a także tych, którzy po prostu kochają sport. Teraz odpowiada na nie w formie książki, którą napisała wspólnie z dziennikarką Karoliną Oponowicz.
 
W książce „Rowerem na szczyt” Maja Włoszczowska zabiera czytelników na przejażdżkę po świecie rowerów i profesjonalnego sportu. Porady przeplatane są anegdotami z jej życia i kariery sportowej, a także opowieściami o sprzęcie, treningach, diecie, regeneracji, zwycięstwach i porażkach, dyscyplinach rowerowych, konkurentach i przyjaciołach wśród zawodników oraz wielu, wielu innych sprawach, które zainteresują nie tylko kolarzy, ale też wszystkich fanów aktywnego życia.

– Pamiętam, jak Maja zaczynała swoją przygodę z kolarstwem na organizowanych przez Langteam zawodach GrandPrix MTB. Od tamtej pory osiągnęła w tej dyscyplinie sportu więcej, niż niejeden sportowiec mógłby sobie wymarzyć, nieustannie dając nam powody do radości. Swoją pasją do sportu zaraża innych. Bardzo się cieszę, że postanowiła się podzielić doświadczeniem i wiedzą. „Rowerem na szczyt” to fantastyczny przewodnik dla wszystkich amatorów kolarstwa. Bo od kogo się uczyć, jak nie od naszej mistrzyni – powiedział o książce Czesław Lang, kolarz torowy i szosowy, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata.
 
Książkę wzbogacają liczne zdjęcia oraz infografiki, np. pokazujące, z czego składa się rower, jak wygląda trasa wyścigu olimpijskiego, co ma w środku kolarski pampers czy jakie mięśnie pracują w ciele kolarza.


Książkę „Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką” można kupić w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl. Więcej o wydaniu można przeczytać na stronie Wydawnictwa Agora. Więcej informacji o książkowych nowościach Agory: Facebook.com/WYDAWNICTWOAGORA.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się