Ogólnopolska Izba Księgarń
 Dwie Siostry, Najlepszy Europejski  Dziecięcy Wydawca Roku 2018,

Dwie Siostry, Najlepszy Europejski Dziecięcy Wydawca Roku 2018,

Wieści, zapowiedzi i Zaproszenie na wspólne świętowanie!

Udostępnij

Wiosna się rozpędziła, my też już się ledwo wyrabiamy, piszę więc lakonicznie, ale konkretnie i mam nadzieję – z dobrymi wieściami!

Po pierwsze i najważniejsze: chciałabym Państwa serdecznie zaprosić na wspólne świętowanie przyznanego nam tytułu Najlepszego Europejskiego Dziecięcego Wydawcy Roku.

Po drugie z przyjemnością informuję o dwóch ważnych wiosennych wydarzeniach:

Już na początku maja ogłosimy trzecią edycję konkursu JASNOWIDZE!

 

W tym roku w jury międzynarodowym usiądą takie sławy jak: niemiecka ilustratorka Susanne Rotraut Berner, portugalski ilustrator i wydawca Bernardo P. Carvalho, ilustratorka i pisarka Joanna Olech i grafik Piotr Karski.

Więcej informacji na stronie konkursu na początku maja!


W czerwcu BIG BOOK FESTIVAL, na który zjadą się międzynarodowe sławy literatury!

Nas szczególnie cieszy wizyta dwóch z nich: Clémentine Beauvais – autorki książki „Pasztety, do boju!" i Marii Parr – autorki „Tonji z Glimmerdalen", „Gofrowego serca" i naszej czerwcowej nowości pt. „Bramkarka i morze"!

Rezerwujcie już czas na spotkania z nimi :) Polecam też kontakt ze mną, jeśli chciałby przeprowadzić z którąś z autorek wywiad podczas wizyty w Polsce.

A po trzecie, zapraszamy do zapoznania się z najświeższymi nowościami i zapowiedziami! wydawnictwa Dwie Siostry!

 

"Man zou. Chiny dla dociekliwych" Izabelli Kaluty z ilustracjami Jacka Ambrożewskiego – pełen ciekawostek przewodnik po ojczyznie smoków, fajerwerków i porcelany.

Chińczycy to najliczniejszy naród na świecie. I bardzo niezwykły! Jadają stuletnie jajka i ośnieżone wulkany, na urodziny zamiast tortu dostają makaron,  wynaleźli kompas, proch, papier, druk, a projektując większe budynki, pośrodku umieszczają otwór tak duży, by mógł przez niego przelecieć smok (gdyby chciał, oczywiście). Chcecie lepiej ich poznać? No to w drogę! Man zou zabierze Was w podróż po Chinach.

Premiera: 4 kwietnia

 

„Jestem najpiękniejszy" Mario Ramosa – zabawna i błyskotliwa kontynuacja przebojowego „Jestem najsilniejszy".

Najbardziej zarozumiały wilk świata powraca, by otrzymać kolejną zaskakującą nauczkę. W bajkowym lesie Maria Ramosa pewne rzeczy się nie zmieniają: wilk wciąż jest komicznie nieznośny, pozory – mylące, a autor – błyskotliwy.

Premiera: 9 maja

 

„Księga ryków" Soledad Bravi – kontynuacja bestsellerowej "Księgi dźwięków": rozkrzyczana księga zwierzęcych odgłosów do wspólnego oglądania, czytania i głośnej zabawy.

Bociany klekoczą, wilki wyją, a krowy muczą. Hieny chichoczą, słonie trąbią i burczą, a papugi skrzeczą i... papugują. Nawet delfiny szczebiocą i gwiżdżą!

Ta książka aż kipi od najróżniejszych zwierzęcych odgłosów.

Premiera: 9 maja

 

„Przed moim domem" Marianne Dubuc – zaskakujący słownik obrazkowy dla maluchów, wyliczanka i podróż przez wyobraźnię – w jednym!

 

Przed moim domem jest krzak róży. Na krzaku róży – ptaszek. Nad ptaszkiem – okno. A za oknem – mnóstwo następnych rzeczy do odkrycia i nazwania. Zaskakująca podróż przez słowa, obrazy i skojarzenia, która rozbudzi wyobraźnię najmłodszych.

Premiera: 9 maja

Polecamy „Jaś i Janeczka 3" i „Jaś i Janeczka 3" duetu Annie M.G. Schmidt & Fiep Westendorp - kolejne części przygód zwariowanych holenderskich pięciolatków.

Jaś i Janeczka na dobre rozsiadły się już na księgarskich półkach i w dziecięcych sercach :)  Serię zamknie tom piąty, który ukaże się w czerwcu.

Tom 3 – premiera: 18 kwietnia

Tom 4 – premiera: 16 maja


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się