Jedność - Wakacje z książkami
 "Wiersze Lodu i Ognia", Marek Kaczkowski

"Wiersze Lodu i Ognia", Marek Kaczkowski

Wiersze inspirowane „Grą o Tron” trafiają do polskich czytelników

Udostępnij

Tomik „Wiersze Lodu i Ognia” został napisany w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. Liryki autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją. Oficjalna premiera tomiku „Wiersze lodu i ognia” rozpocznie tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki (16-17 marca)

 

 

 Nakładem Wydawnictwa Anagram w marcu br. wydany został tomik wierszy napisanych w hołdzie dla jednej z najpopularniejszych współczesnych cykli fantasy. „Wiersze Lodu i Ognia” autorstwa Marka Kaczkowskiego powstały pod wpływem inspiracji popularną sagą George’a R.R. Martina i jej serialową ekranizacją.

 

W wierszach autor stara się znaleźć odpowiedź na pytanie o fenomen popularności sagi Martina i serialu nakręconego na jej podstawie, a także pokazać, dlaczego według niego twórca „Gry o tron” staje się Tolkienem naszych czasów. Kaczkowski wierszem próbuje opowiedzieć o uniwersalnych treściach, jakie znajduje w prozie Martina, a które wydają się być odzwierciedleniem kondycji współczesnego człowieka, jego lęków, pragnień i niepokojów.

To poezja utrzymana w duchu twórczości Jacka Kaczmarskiego – mówi Marek Kaczkowski, autor wierszy – trochę historiozoficznie, trochę psychologicznie, trochę epicko, dzielę się swoimi odczuciami, emocjami i przemyśleniami dotyczącymi bohaterów Martina. Debiutujący poeta dodaje, iż liczy, że fani powieściowej sagi i serialu odnajdą w jego wierszach także zapis swoich refleksji i emocji.

Tomik rozpoczyna się lirykiem pt. „Gra o tron”, który stara się ukazać motywacje bohaterów i dramatyczne konflikty głównych rodów, biorących udział w zmaganiach o władzę w Westeros. Wśród wierszy znajdziemy między innymi utwór pt. „Lady Winterfell”, który obrazuje przemianę Sansy Stark i jej dojrzewanie do roli dziedziczki Północy. Jest też „Tren Lannistera” – emocjonalny zapis rozrachunku, jakiego dokonuje Tyrion po popełnieniu krwawej zbrodni.

Oficjalna premiera tomiku będzie wydarzeniem rozpoczynającym tegoroczne Warszawskie Targi Fantastyki, które rozpoczną się 16 marca. Towarzyszyć jej będzie spotkanie z autorem książki oraz możliwość wysłuchania wierszy w interpretacji aktora telewizyjnego i filmowego Rocha Siemianowskiego, znanego fanom fantastyki z licznych audiobooków - między inny serii „Odyssey One” Evana Currie oraz Natalii Berardinelli, aktorki teatru Polonia.

 

 

O autorze:

Marek Kaczkowski – przedsiębiorca, humanista, edukator, fan kina, Jacka Kaczmarskiego, fantastyki, historii i Islandii. Tata Asi i Niny. Twórca Centrum Edukacji Filmowej i ogólnopolskich projektów edukacyjnych „Lekcje w kinie” oraz „EduMagica”. Tomikiem „Wiersze Lodu i Ognia” debiutuje jako poeta.

Tomik można przedpremierowo zakupić na stronie www.WierszeLoduiOgnia.pl

 

Więcej informacji www.WierszeLoduiOgnia.pl

https://www.facebook.com/wierszeloduiognia

 

Strona Wydawnictwa Anagram: www.anagram.com.pl

 


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha
Aszyn
Mam nadzieję, że pojawią się na rynku także kolejne części. Bardzo dobrze się czytało i szkoda by było, aby skończyć tylko na pierwszym tomie :-)
Bartek
muszę przyznać że świetnie mi się czytało tę pozycję. jako fan zarówno powieści martina oraz poezji jestem zadowolony. chętnie też ponownie wrócę do tego tytułu w wolnej chwili.

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się