Wiosenna edycja konkursu Webnovel Spirity Awards 2020, w którym wyróżniono utalentowanych powieściopisarzy publikujących w internecie

Wiosenna edycja konkursu Webnovel Spirity Awards 2020, w którym wyróżniono utalentowanych powieściopisarzy publikujących w internecie

Wiosenna edycja konkursu Webnovel Spirity Awards 2020, w którym wyróżniono utalentowanych powieściopisarzy publikujących w internecie

Udostępnij

Ogłoszono zwycięzców wiosennej edycji konkursu Webnovel Spirity Awards 2020, w którym wyróżniono utalentowanych powieściopisarzy publikujących w internecie

Webnovel, ogólnoświatowa e-platforma wydawnicza należąca do China Literature (0772.HK), wiodącej firmy ukierunkowanej na publikację dzieł literackich w internecie, będącej inkubatorem własności intelektualnej, ogłosiła w dniu 14 grudnia 2020 r. zwycięzców wiosennej edycji konkursu Webnovel Spirity Awards 2020. Celem ogłoszonego w lipcu konkursu było zainspirowanie i zachęcenie wyjątkowych talentów literackich z całego świata do publikowania powieści w internecie.

O nagrodę główną w kwocie 10 tys. USD walczyło łącznie 7.560 powieści poświęconych różnorodnej tematyce, począwszy od fantastyki ‒ poprzez gry wideo i współczesny romans, a skończywszy na połączeniu romansu i fantastyki. Wszystkich wyróżnionych twórców, w tym szesnastu pisarzy nominowanych do nagrody, cechuje ogromna popularność wśród czytelników i doskonały warsztat pisarski, który oceniło jury złożone z doświadczonych redaktorów.

„Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom, którzy wzięli udział w wiosennej edycji konkursu Webnovel Spirity Awards 2020. Zainteresowanie konkursem było ogromne. Mogliśmy poznać bardzo wielu utalentowanych autorów i jeszcze więcej wspaniałych historii przedłożonych w konkursie. Ogromnie nas cieszy entuzjazm, jakiego doświadczyliśmy ze strony naszej cyfrowej społeczności pisarzy” - powiedziała Sandra Chen, kierownik zespołu Webnovel.

Trzy główne nagrody przyznano następującym dziełom:

Pierwsze miejsce: 10000 USD

„The Crown's Obsession”,

„My Vampire System”.

Drugie miejsce: 5.000 USD

„Hellbound With You”,

„New Age of Summoners”,

„Reincarnated As A Fox With System” .

Trzecie miejsce: 2000 USD”

„Divinity: Against the Godly System”,

„His Beautiful Addiction”,

„Loving A Heartless Lawyer”,

„Physics The Greatest Magic”,

„The Evolution of a Goblin to the Peak”.

Więcej informacji o zwycięskich pracach można znaleźć na stronie: https://bit.ly/2W6AxIN.

Konkurs Webnovel Spirity Awards, który jest ważnym wydarzeniem promującym rozwijającą się błyskawicznie scenę literacką w internecie, został zorganizowany po raz pierwszy w 2019 r. na Filipinach. W tym roku przyjmowane były prace w języku angielskim od pisarzy z całego świata, zaś sam konkurs, według informacji podawanych przez Webnovel, ma być doroczną imprezą.

Konkurs literacki stanowi istotny element podjętej przez Webnovel misji, jaką jest stworzenie społeczności utalentowanych pisarzy z całego świata i ośrodka inkubacji dla autorów publikujących w internecie. Platforma Webnovel nie tylko pozwala amatorom i profesjonalnym pisarzom publikować swoje prace, ale także ułatwia spieniężenie wartościowych treści i realizację marzeń związanych z pisaniem.

„Wraz z upływem lat spółka Webnovel zbudowała stabilne relacje z autorami, czytelnikami i specjalistami z zakresu adaptacji treści” - zauważa Sandra Chen. Pisarze mogą publikować treści na platformie Webnovel, zaś czytelnicy płacą za możliwość zapoznania się z dziełami, co daje ich autorom realny dochód. Ponadto partnerzy spółki specjalizujący się w adaptacji treści potrafią w oparciu o informacje zwrotne od czytelników wskazać, które treści są warte adaptacji.

Webnovel posiada również zespół doświadczonych redaktorów, którzy pomagają autorom dopracować ich dzieła, tak by dostosować je do potrzeb rynkowych i oczekiwań czytelników. Ponadto w ramach platformy uruchomiono szereg internetowych kursów pisarskich, podczas których uczestnicy zdobywają konkretne umiejętności tworzenia powieści publikowanych w internecie.

Przygotowania do wiosennej edycji konkursu Webnovel Spirity Awards 2021 już trwają.

Webnovel

Webnovel to globalna, internetowa platforma literacka, która zrzesza ponad 100 tys. międzynarodowych autorów i ponad 200 tłumaczy. Za pośrednictwem Webnovel opublikowano ponad 160 tys. oryginalnych powieści. Platforma zgromadziła ponad 70 mln odwiedzających z całego świata. Spółka China Literature obejmuje 8,9 mln autorów i 13,4 mln dzieł literackich reprezentujących ponad 200 gatunków. Spółka ma na swoim koncie wiele udanych publikacji, m.in. „Świeca w grobie”, „Kroniki złodziei grobów”, „Nirvana w ogniu” i „Jak zostać królem Avatar”, na podstawie których powstały filmy, seriale, animacje, komiksy i gry. Tencent jest jej udziałowcem i partnerem strategicznym.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1373757/Gold_Winners_of_WSA_Spring_2020.jpg

Źródło: Webnovel

KONTAKT:

Hwalin Oh

e-mail: press@webnovel.com

tel. +86-021-61870500-81504

Źródło informacji: PR Newswire


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się