Francuski program wsparcia wydawniczego Boy-Zeleński 2021

Francuski program wsparcia wydawniczego Boy-Zeleński 2021

Francuski program wsparcia wydawniczego Boy-Zeleński 2021 - Termin złożenia wniosków: 12 lutego 2021

Udostępnij

Drodzy Wydawcy,
Mam przyjemność ogłosić otwarcie naboru wniosków do Programu Wsparcia Wydawniczego Instytutu Francuskiego w Polsce „Boy-Żeleński” na rok 2021.
Ostateczny termin składania wniosków mija 12 lutego 2021 roku. Książki muszą zostać opublikowane przed 30 listopada 2021 roku.
Regulamin Programu, formularz zgłoszeniowy i budżet do wypełnienia są do pobrania tutaj: https://www.institutfrancais.pl/pl/ksiazki-programy-wsparcia/program-boy-zelenski

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na kilka istotnych kwestii:

- Polecamy Państwu przeczytać uważnie punkt 1. regulaminu, dotyczący celów Programu, gdzie precyzujemy, jakie rodzaje książek chcielibyśmy wspierać. Przy obecnej wymagającej sytuacji finansowej szczególnie zależy nam, aby nasze wybory podporządkowywać tym celom. 

- Szczegółowe priorytety Programu (punkt 2.) zostały ogłoszone nie jak dotychczas – na jeden rok, ale na pięć lat (2021-2025). Wprowadziliśmy tę zmianę, aby mieli Państwo czas na znalezienie tytułów odpowiadających tym priorytetom i wynegocjowanie praw u wydawców francuskich. Nie wpływa ona jednak na organizację naboru raz w roku, ani na konieczność opublikowania książek do 30 listopada danego roku. Zmiana ma na celu jedynie zarysowanie perspektywy na kilka kolejnych lat. Te same priorytety będą zatem aktualne podczas naboru wniosków w 2022 roku.

- Wspomniane priorytety nie są bezwzględnie obowiązujące. Mogą Państwo również proponować książki, które się w nich nie mieszczą. Większe zainteresowanie Komisji wzbudzi wybitna książka odpowiadająca ogólnym celom Programu, lecz wykraczająca poza wyznaczone priorytety, niż książka przeciętna, która by się w nich mieściła.

- Priorytetowe zagadnienia mogą oczywiście stanowić problematykę książek z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, publikacji popularnonaukowych, esejów i literatury faktu. Jednakże tematy te mogą być również poruszane w poezji, utworach dramatycznych, powieściach i komiksach (z uwzględnieniem literatury dziecięcej i młodzieżowej). Fikcja literacka także może pomóc nam podjąć refleksję nad współczesnym światem i znaleźć rozwiązania na jego palące problemy.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w sprawie wszelkich dodatkowych informacji na temat Programu „Boy-Żeleński” i, szerzej,  we wszelkich kwestiach związanych z francuskim sektorem wydawniczym.

Frédéric Constant
Responsable de la Médiathèque

Chargé du Livre
Kierownik Mediateki

Koordynator ds. książki


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się