Wielkopolskie: WOT pomoże w przekazaniu seniorom prawie 11 tys. książek

Wielkopolskie: WOT pomoże w przekazaniu seniorom prawie 11 tys. książek

Wielkopolskie: WOT pomoże w przekazaniu seniorom prawie 11 tys. książek

Udostępnij

Blisko 11 tys. książek od Stowarzyszenia Lednica 2000 przekażą seniorom z ok. 30 placówek opiekuńczo-leczniczych żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej – poinformowały w środę służby prasowe jednostki.

Ppor. Anna Jasińska-Pawlikowska z 12. WBOT poinformowała, że w ramach akcji żołnierze 124. batalionu lekkiej piechoty w Śremie posortowali książki i skontaktowali się z placówkami opiekuńczo-leczniczymi. "Przed Wigilią, prezenty dotrą do ponad 30 ośrodków znajdujących się w stałym rejonie odpowiedzialności śremskiego batalionu" - podała.

Dowódca 124. batalionu lekkiej piechoty ppłk Tomasz Woźniak podkreślił zaangażowanie terytorialsów w akcję przekazania książek seniorom. "W czasach pandemii i specyficznych w tym roku świąt, zależy nam, by wywołać uśmiech na ich twarzach. Książek jest mnóstwo, bo aż 11 tys., ale do Wigilii dostarczymy wszystkie komplety" - zapewnił.

Książki dla pensjonariuszy wielkopolskich DPS-ów i placówkach opiekuńczo-medycznych ofiarowała Wspólnota Lednica 2000. "Święta Bożego Narodzenia to czas, który każdy powinien przeżyć z radością w sercu. Wraz ze Stowarzyszeniem Lednica 2000 wpadliśmy na pomysł, by obdarować osoby starsze książkami, które zgromadziliśmy w magazynie" -wyjaśnił duszpasterz Lednicy o. Wojciech Surówka.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się