Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego - MOCAKonline

Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego - MOCAKonline

Wirtualne oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego - MOCAKonline

Udostępnij

W środę 17 marca o godzinie 19 zapraszamy na oprowadzenie online po Bibliotece Mieczysława Porębskiego, które poprowadzi Magdalena Mazik.

Profesor Mieczysław Porębski (1921–2012), wybitny polski historyk i teoretyk sztuki, przekazał MOCAK-owi część swojej biblioteki wraz z obrazami przyjaciół, między innymi członków Grupy Krakowskiej, a także Jerzego Stajudy, Jana Tarasina, Ryszarda Winiarskiego i Andrzeja Wróblewskiego. Kolekcja Profesora została zgromadzona w jednej z sal Biblioteki MOCAK-u, zaaranżowanej na wzór jego gabinetu z krakowskiego mieszkania. Powstała w ten sposób unikatowa przestrzeń łącząca funkcje biblioteki i wystawy klasyków polskiej sztuki powojennej.

Prowadzenie: Magdalena Mazik – kierowniczka Działu Wiedzy o Sztuce MOCAK-u. Edukatorka i animatorka kultury, kuratorka i bibliotekarka. Od 2011 roku opiekuje się Biblioteką Mieczysława Porębskiego w MOCAK-u. Na Wydziale Polonistyki UJ przygotowuje pracę doktorską poświęconą Mieczysławowi Porębskiemu i Jerzemu Ludwińskiemu.

W trakcie wydarzenia będzie można zadawać pytania na Facebooku Muzeum.

Zwiedzanie odbędzie się wyłącznie w formie transmisji online na platformie PLAY KRAKÓW. Wstęp 2 zł, bilety do kupienia w serwisie w dniu wydarzenia.


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się