Wirtualne Targi Książki od jutra

Wirtualne Targi Książki od jutra

Wirtualne Targi Książki od jutra

Udostępnij

W najbliższą środę rozpocznie się czwarta edycja Wirtualnych Targów Książki. Udział w wydarzeniu potwierdziło ponad 50 autorów z Polski i z zagranicy, a na uczestników wydarzenia czekają m.in. spotkania autorskie, warsztaty i webinary czy relacje zza kulis. Targi z ofertą od ponad 150 wydawców potrwają do 26 października.

W programie tegorocznych Wirtualnych Targów Książki znalazło się 60 wydarzeń odbywających się na czterech targowych scenach – Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz nowej Scenie Rozwój. Podczas wydarzeń odbywających się w różnych formatach czytelnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusjach z autorami, zdobywać egzemplarze z autografami oraz korzystać z licznych promocji i rabatów przygotowanych na czas targów.

Scena Główna – poświęcona najnowszym kryminałom, thrillerom i książce obyczajowej – gościć będzie m.in. Wojciecha Chmielarza, który powraca z "Długiem honorowym" będącym kontynuacją cyklu "Bezimienny", a także Katarzynę Bondę, która w "Balwierzu" opisała kolejne śledztwo psychologa śledczego Huberta Meyera czy Ałbenę Grabowską, twórczynię bestsellerowego cyklu o rodzinie Winnych, która podczas WTK zaprezentuje "Stulecie Winnych. Początek", czyli prolog serii opisujący wydarzenia z końca XIX wieku.

Na scenie pojawi się także dwukrotny laureat Bestsellera Empiku 2019 - Alex Michaelides - który zachwycił czytelników debiutancką "Pacjentką", a tym razem zaprezentuje najnowszą powieść "Boginie". Z polskimi internautami połączy się również Peter V. Brett, który po sukcesie cyklu demonicznego przedstawia nową serię zapoczątkowaną książką "Pustynny książę. Księga I".

Natomiast na Scenie Apostrof, która jest poświęcona literaturze pięknej i reportażowi, pojawią się m.in. Jacek Dehnel z książką "Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe", Dominika Słowik ze zbiorem opowiadań "Samosiejki" czy Ken Follett, który w najnowszej powieści "Nigdy" odszedł od formuły powieści historycznej na rzecz literackiego eksperymentu.

Na tej scenie odbędzie się także spotkanie autorskie wokół premierowej "Małej Księżniczki" Karoliny Lewestam. Oprócz pisarki w spotkaniu wezmą udział Maja Ostaszewska, którą można usłyszeć w audiobooku oraz Joanna Longić z zespołu Tęskno, która po raz pierwszy wykona na żywo utwór inspirowany powieścią.

Scena Apostrof będzie gościć również Cezarego Łazarewicza, laureata Nagrody Literackiej "Nike" w 2017 roku za "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka". Reportaż ponownie znalazł się w centrum zainteresowania za sprawą filmu o tym samym tytule; produkcja jest polskim kandydatem do Oscara. W spotkaniu wezmą również udział reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca głównej roli Tomasz Ziętek.

Podczas tegorocznych Wirtualnych Targów Książki wydarzenia będą się także odbywać na Scenie Rozwój, na której zaproszeni goście podzielą się wiedzą z obszarów motywacji, rozwoju osobistego, kulinariów czy ogrodnictwa.

"Scena Rozwój to miejsce spotkań i rozmów wokół książek poradnikowych. Od dłuższego czasu obserwujemy w Empiku duży wzrost popularności tej kategorii. Bestsellery ostatnich miesięcy to +Czuła przewodniczka+ Natalii de Barbaro czy +Potęga podświadomości+ Josepha Murphy’ego, która blisko 50 lat od premiery notuje spektakularny comeback" – wskazał Marcin Maćkiewicz, manager Działu Eventów w Empiku i organizator targów.

Na Scenie Rozwój oprócz spotkań autorskich odbędą się także webinary i warsztaty, w tym sesje live cooking - chociażby z Maią Sobczak, autorką "Jedzenia i innych namiętności". Na scenie wystąpią również m.in. Agnieszka Maciąg, która opowie o książce "Dom pełen miłości. Przepisy na cztery pory roku", a także Sebastian Kulis, autor poradnika "Roślinne porady. Ogród na cztery pory roku", Marta Hennig-Kruk, autorka książki "Fit na zawsze. Jak nie zaczynać ciągle od nowa" oraz Karolina Pisarek, autorka książki "Girl power. Nie odkładaj marzeń na jutro!".

Organizatorzy zapewniają, że podczas targów nie zabraknie również atrakcji dla młodszych czytelników, ponieważ literatura dziecięca od samego początku jest jedną z najsilniejszych kategorii na targach Empiku. Na Scenie Przecinek i Kropka pojawią się dziennikarki Katarzyna Stoparczyk i Justyna Dżbik-Kluge oraz pisarz Marcin Szczygielski, aby opowiedzieć o najciekawszych premierach książkowych dla dzieci. W programie znalazły się także spotkania autorskie m.in. z Sylwią Chutnik wokół "Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek" oraz Martyną Wojciechowską, która zdradzi, jakie niespodzianki przygotowała dla czytelników "Wielkiej księgi zwierzaków".

Po raz pierwszy w ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się również spotkanie z serii "Noc gorących książek". Gośćmi wydarzenia będą Edyta Folwarska i K.N. Haner – autorki literatury dla dorosłych.

Jak wyjaśniają organizatorzy, targi Empiku to nie tylko spotkania autorskie, ale także dyskusje i webinary w ramach Sceny Forum skierowane do wydawców, autorów oraz innych osób związanych z branżą książki.

Wirtualne Targi Książki będą odbywać się online na stronie www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Spotkania będą transmitowane na profilu Empiku na Facebooku (tłumaczone na język migowy), Instagramie oraz na YouTube. Udział w webinarach Sceny Rozwój oraz Forum jest możliwy po wcześniejszej rejestracji na platformie ClickMeeting.

źródło: PAP, Anna Kruszyńska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się