„Czytanie, które prowadzi do mądrości”. Konferencja prasowa z okazji inauguracji Czytaj PL

„Czytanie, które prowadzi do mądrości”. Konferencja prasowa z okazji inauguracji Czytaj PL

„Czytanie, które prowadzi do mądrości”. Konferencja prasowa z okazji inauguracji Czytaj PL [relacja i zdjęcia]

Udostępnij

Dziś w Warszawie odbyła się konferencja prasowa z okazji inauguracji siódmej odsłony akcji Czytaj PL, która rozpocznie się 2 listopada. Wzięli w niej udział: dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski, Katarzyna Jakubowiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz Jakub Krasny z platformy Woblink. Całość poprowadziła Marta Perchuć-Burzyńska.

„Pomyśleliśmy, że świetnie byłoby zaprząc do promowania literatury nowe technologie. Akcja Czytaj PL kierowana jest do tych, którzy z nich korzystają lub mogą skorzystać. Czytać można wszędzie tam, gdzie działa internet. Zachęcamy do tego, by poznawać literaturę – powiedziała Katarzyna Jakubowiak z KBF-u. – Chcemy pokazać książki nowe i bestsellerowe, ale też takie, które mówią coś o świecie”.

Dariusz Jaworski przedstawił akcję „Upoluj swoją książkę”, wchodzącą w skład Czytaj PL.

„Zawsze polujemy na dobro – rozpoczął dyrektor Instytutu Książki – a tym dobrem jest w tym wypadku nawet nie abstrakcyjne czytanie, tylko czytanie, które prowadzi do mądrości. Dążymy do tego, żeby nie tylko czytać, czytać trzeba z sensem, czytać trzeba rzeczy dobre. Bardzo ostro spieramy się o tytuły obecne w akcji. Czytanie jest wartością, ale nie wartością oderwaną, samą w sobie. To środek do celu, a celem jest prawda, dobro, wszystko, co najważniejsze w życiu. Polujemy na dobre książki i uczniów szkół średnich, którym chcemy zaszczepić jak najlepsze nawyki czytelnicze”.

Dyrektor Jaworski podkreślił, że akcja „Upoluj swoją książkę” jest elementem szerszego, kompleksowego działania Instytutu Książki, i stanowi uzupełnienie kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, kierowanej rodziców noworodków i ich pociech, do przedszkolaków, a także dzieci w wieku w szkołach podstawowych. „»Upoluj swoją książkę« to z kolei ambasadorowie czytania ze szkół średnich. Znaczna część z tych, którzy biorą udział w akcji, czyta później książki w krytycznym momencie wejścia w dorosłość, gdy wiele osób czytać przestaje” – zauważył Dariusz Jaworski.

Jakub Krasny z platformy Woblink przedstawił z kolei książki, które biorą udział w akcji, podkreślając, że w tym roku aż dziesięć z dwunastu książek dostępnych jest także w formie audiobooka. Krasny przybliżył również sposób działania akcji, wyjawiając przy okazji, że w tym roku książki będą dostępne na czytniki inkBook i – po raz pierwszy – na Kindle.

Siódma odsłona Czytaj PL rozpocznie się 2 listopada.

Relacja  i zdjęcia:


Komentarze

Komentując naszą treść zgadzasz się z postanowieniami naszego regulaminu.
captcha

Poinformuj Redakcję

Jeżeli w Twojej okolicy wydarzyło się coś ciekawego, o czym powinniśmy poinformować czytelników, napisz do nas.

Twoich danych osobowych nie udostępniamy nikomu, potrzebujemy ich jedynie do weryfikacji podanej informacji. Możemy do Ciebie zadzwonić, lub napisać Ci e-maila, aby np. zapytać o konkretne szczegóły Twojej informacji.

Twoje Imię, nazwisko, e-mail jako przesyłającego informację opublikujemy wyłacznie za Twoją zgodą.

Zaloguj się


Zarejestruj się

Rejestrując się lub logując się do Portalu Księgarskiego wyrżasz zgodę na postanowienia naszego regulaminu.

Zarejestruj się

Wyloguj się